Aktuality

V těchto dnech vychází nová kniha Daniely Kovářové. Nově v nakladatelství Naštvané matky.
Rádi se připojujeme k iniciativě, která se snaží upozornit na nepřiměřené zisky ČEZu na úkor občanů ČR. Podle autorů dopisu chování vlády a ČEZu naplňuje skutkovou podstatu trestného činu lichvy. Dopis sdílíme, aby si ho každý mohl vytisknout, podepsat a poslat sám za sebe. Prvotní dopis občanů byl odeslán veřejnému ochránci práv 23. 6. 2022. Nyní stejný dopis se svým podpisem může odeslat každý občan České republiky a k tomu vás vyzýváme!
Vydáváme další titul a znovu představujeme člověka, jehož obraz je mediální prezentací velmi zkreslený. Myslíme si, že poslanec Lubomír Volný si zaslouží představení, které není zatíženo nálepkami, zkreslením a falešnými informacemi. Eva Hrindová s ním vedla rozhovor, kde Lubomír Volný vysvětluje své postoje a názory. Každý si tak může jeho slova porovnat s jeho činy a s tím, co se o něm říká a píše jinde.
Naše nakladatelství připravuje k vydání 10. jubilejní publikaci. A příznačně je to kniha o cenzorských novodobých praktikách. Máte se na co těšit, získáte příručku, která se vám pomůže zorientovat a odhalit i ve svém vlastním chování cenzorské choutky. Každému je občas něco nepříjemné nebo nesympatické, neměli bychom si ale zvykat na možnost námi neoblíbené jevy nebo myšlenky mazat a likvidovat.
Po úspěchu knihy Prolomení hradeb byl motivován Petr Hampl napsat knihu, která bude pokračovat v definování zásadních problémů současnosti. Jako problém vidí především chování mladé generace, která se příliš lehce podvoluje nátlaku a omezování svobod.
V těchto dnech vychází nový titul z nakladatelství Naštvané matky. Kniha se jmenuje Pád modrého ptáka - napsal Petr Štěpánek. Předmluva byla autorem sestavena z myšlenek zesnulého Tomáše Haase..
V pátek 31. ledna zorganizovali nadšenci v Zábřehu na Moravě další besedu. Je evidentní, že budou muset hledat větší prostory, protože po Petru Hamplovi byla i na Martinu Konvičkovi doslova hlava na hlavě.
Nositelé opozičních – antibruselských – názorů jsou zvyklí na šikanování na sociálních sítích, jsou zvyklí na urážky a na útoky fanatických aktivistů. V takovém prostředí je stále těžší chránit svobodu slova. Zastrašování a buzerace totiž cíleně vytlačují z veřejného prostoru určitá témata a postoje. Občan tak ve skutečnosti nemá šanci vytvářet si názor svobodně. A to i přes to, že klasická cenzura (jak jsme ji znali v minulém režimu) není oficiálně zavedena.
Další rok skončil a protože občas náš spolek dostane od příznivců drobný dar, je na místě informovat, jak s příspěvky bylo naloženo.
Petr Žantovský ve své pravidelné rubrice na Parlamentních listech doporučuje naši knihu Odhalujeme Putinovy lži. A zvolil k tomu stejně humorný a ironický jazyk, kterým je napsaná celá knížka.

Stránky

*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.