Rodinu si nevybereš - NOVINKA!

V těchto dnech vychází nová kniha Daniely Kovářové. Nově v nakladatelství Naštvané matky.
23. 10. 2023 16:03 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/831

 

Vlídný pohled na rodinné patálie ve stylu knih Vejce a já a Co život dal a vzal oblíbené americké autorky Betty Macdonaldové, jejíž inspiraci Daniela Kovářová nezakrývá, ale naopak otevřeně přiznává.

S nadsázkou a s vtipem sobě vlastním popisuje trampoty se svou matkou, s dětmi, s manželem, se zvířaty a dalšími rodinnými příslušníky a jednotlivé pasáže doplňuje recepty na rodinná jídla, na cukroví i na rodinný život.

Kniha volně navazuje na autorčiny nejúspěšnější tituly Jak se žije padesátkám a Jak chovat muže.

Ukázka:

„Celý svět je jen divadlo,“ prohlásila moje babička, rozstříhala si sádru na noze, obula lodičky a šla tančit. A při tanci nikdo nepoznal, že si před dvěma dny zlomila nohu.

„Celý svět je jen divadlo,“ pomyslela si máti a dala si jedno odpoledne vytrhnout šest zubů a do těch krvavých ran si pět minut poté nechala nastřelit implantáty, aby mohla o chvíli později vyjít na ulici, sice bolavá a opuchlá, ale nikoli bezzubá.

„Celý svět je jen divadlo,“ povzdychla si moje sestra, když se z jejího muže stal nehybný mrzák, vyhrnula si rukávy a sama ho nejen rozchodila, ale ještě k tomu změnila zaměstnání, zrekonstruovala celý byt, dávala dohromady znesvářenou švagrovu rodinu a zhroutila se až několik let poté.

„Celý svět je jen divadlo,“ prohlásila má dcera, sedla do kamionu a odvezla šest koní na druhý konec republiky, kde je sama po jednom vyvedla z kamionu, odevzdala, naložila jiné a vrátila se s nimi zpět.

Celý svět je jen divadlo je prostě základní rodinný postulát, o němž se nediskutuje, který se neprokazuje a nevyvrací a o němž se nepochybuje, protože prostě je.

 

Formát: 125 x 180, vázaná, lesklá obálka

Počet stran: 200

Cena: 299 Kč

ISBN: 978-80-908143-1-8

Knihu najdete u všech dobrých knihkupců a na knižních e-shopech. Pro objednávky na váš e-shop či pro vaše knihkupectví se obracejte na knižního distributora Pemic Books a.s.

 

 

 

 

Další články, blogy, videa

V těchto dnech vychází nová kniha Daniely Kovářové. Nově v nakladatelství Naštvané matky.
Nalezeno na internetu a je to tak silné, že sdílíme i bez udání zdroje... Max Kašparů má za sebou 45 let praxe dětského psychiatra, ale dnešní...
22. února 2023 okomentoval David Sant pro blog Saker Putinův projev ze dne 21. února 2023. Očekávalo se, že tento projev bude velmi významný. Po jeho...
Přetiskujeme důležitý článek známeho blogera Vidláka. Burcuje lidi, ab šli k volbám a doufá, že se podaří politiky pořádně vyděsit. Protože náš...
Po teroristickém útoku na dceru Alexandra Dugina jsme zaplaveni informacemi o tom, jaký to byl fašista, extremista a ultranacionalista. Mnozí...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.