Blogy

Nalezeno na internetu a je to tak silné, že sdílíme i bez udání zdroje... Max Kašparů má za sebou 45 let praxe dětského psychiatra, ale dnešní společnost ho neustále překvapuje. A často i negativně. „Nikdy jsem se nesetkal s tak otřesnými případy násilí ze strany dětí jako v této době,“ říká Max Kašparů, držitel největšího počtu vysokoškolských titulů v České republice.
22. února 2023 okomentoval David Sant pro blog Saker Putinův projev ze dne 21. února 2023. Očekávalo se, že tento projev bude velmi významný. Po jeho přednesení však většina odborníků konstatovala, že neřekl nic, co bychom již nevěděli. Většina z nich se zaměřila na jeho oznámení o odstoupení od smlouvy START II. Řekl však něco mnohem významnějšího.
Přetiskujeme důležitý článek známeho blogera Vidláka. Burcuje lidi, ab šli k volbám a doufá, že se podaří politiky pořádně vyděsit. Protože náš systém voleb je takový, že politiky skutečně děsí. Před každými volbami se modlí za malou volební účast, protože pak jejich papaláši mohou projít.
Po teroristickém útoku na dceru Alexandra Dugina jsme zaplaveni informacemi o tom, jaký to byl fašista, extremista a ultranacionalista. Mnozí převzali tyto nálepky, aniž by si ověřili, jak to s Duginem a jeho dcerou skutečně je. Proto přetiskujeme rozhovor s Alexandrem Duginem, který z osobního blogu Manuela Ochsenreitera přeložila a převzala stránka Délský potápěč. Rozhovor je z února roku 2014. I tak ale ukazuje velmi dobře myšlenkové konstrukty a postoje démonizovaného Dugina. Jak moc jsou v souladu s nálepkami českých médií, si vyhodnoťte sami.
Na sociálních sítích se objevil důležitý text, proto ho vkládáme na stránky pro uchování a šíření. Vždy je důležité hledat souvislosti, kontexty a přemýšlet o tom, co komu prospívá. Protože nakonec za vším hledej peníze...
Případ Ukrajina od roku 1990 do současnosti očima dat a milníků jejích moderních dějin. Tak lze nazvat přehled, který pro ParlamentníListy.cz vypracoval ředitel Vojenského zpravodajství v letech 1996-2001 a pozdější velvyslanec v Afghánistánu, generálmajor v záloze Petr Pelz. Článek vyšel v březnu 2022.
Vážení spoluobčané, chci vás oslovit jen zřídka. Nepatřím k těm, kdo komentují skoro všechno a trpí potřebou se zviditelňovat. V poslední době však došlo k řadě zásadních událostí a psal jsem vám několikrát brzy po sobě. Minulý týden se objevila zpráva, která upozorňovala na skutečnost, že Praha je logistickým centrem prodeje umělým oplodněním získaných dětí. Zde mlčet nesmím.
Skupina 3 000 vysoce kvalifikovaných lékařů, biostatistiků, vyšetřovatelů lékařských podvodů, klinických laborantů a vědeckých pracovníků, vydává jednu zprávu za druhou, aby světu sdělila, co je obsaženo v 55 000 interních dokumentech společnosti Pfizer, které podle žádosti FDA u soudu měly být drženy pod pokličkou 75 let.
Vyjádření "mimo službu postavené" učitelky ze ZŠ Praha 6 Na dlouhém lánu, která vedla děti ke kritickému myšlení, musíme zveřejnit a zachovat pro budoucnost. Je smutné, když novináři sami bojují za jeden názor a sami dehonestují odvážné občany, kteří se nechtějí totalitním manýrám podvolit. Věříme, že paní učitelka najde rychle novou práci na takové škole, kde ještě ctí vzdělanost, rozum a respektují svobodu slova a názoru.
Ve švýcarském časopisu Zeitgeschehen im Focus (ZIF) vyšel 15. 3. rozhovor s Jacquese Baudem (JB). Jacques Baud má magisterský titul v oboru ekonometrie a postgraduální titul v oboru mezinárodní bezpečnosti na Institutu mezinárodních vztahů v Ženevě a byl plukovníkem švýcarské armády. Pracoval pro švýcarskou strategickou zpravodajskou službu a byl poradcem pro bezpečnost uprchlických táborů ve východním Zairu během války ve Rwandě. Podílel se na zavedení koncepce zpravodajství v mírových operacích OSN a vedl první integrované Společné analytické centrum OSN v Súdánu. Byl vedoucím oddělení mírové politiky a doktrín Odboru mírových operací OSN v New Yorku a Skupiny expertů OSN pro reformu bezpečnostního sektoru a právního státu, pracoval v NATO a je autorem několika knih o zpravodajství, asymetrickém válčení, terorismu a dezinformacích.

Stránky

*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.