Zpráva o činnosti

Další rok skončil a protože občas náš spolek dostane od příznivců drobný dar, je na místě informovat, jak s příspěvky bylo naloženo.
8. 1. 2020 11:56 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/749

Vydávat knihy není levná záležitost. A pokud chcete k vydávání přistupovat odpovědně a profesionálně, stojí to ještě více. Nejdražší položkou je tisk knihy - v našem případě se pohybuje od cca 30 do 80 tisíc - podle výše nákladu a počtu stran knihy. V lednu 2020 máme zaplacený veškerý tisk (až na menší dluh za první knihu, který pomalu splácím). Bohužel ale nejsou všechny knihy prodané, takže máme ve vytištěných knihách peníze uložené. Loni na jaře se podařilo vybrat formou darů nějaké peníze na vydání knihy Tommyho Robinsona. Použila jsem je na tisk jiných titulů jako investici. Potvrdilo se, že to byl dobrý krok, protože více vydaných titulů pomalu generuje nějaký provozní kapitál, který použiju právě na knihu Tommyho Robinsona.

Všechny peníze z prodaných knih se vrací do oběhu, prozatím není možné, abych si vyplácela odměnu za svou práci, které je okolo nakladatelství docela dost. Nevadí to, protože mám dost své práce a dovedu se slušně uživit komerčními zakázkami. Nakladatelství tak vlastně dotuju a dělám to ráda, protože věřím tomu, že v budoucnosti se budu moci práci pro nakladatelství věnovat intenzivněji.

Novinkou loňského roku je fakt, že se mi podařilo navázat spolupráci s velmi dobrou redaktorkou a korektorkou, která mi pomáhá knihy připravovat do tisku. Její práci samozřejmě platím, protože to je práce dobrá. Nechci totiž provozovat disidentské nakladatelství, ale nakladatelství, které bude fungovat zcela profesionálně. Knihy, které pouštím ven snesou srovnání s jinými tituly velkých nakladatelství - graficky i obsahově.

Pracuji také intenzivně na marketingové podpoře knih a stále buduji komunikační kanály na sociálních sítích. Píšu blogy a komentáře, které přitahují velkou pozornost především na Twitteru, nově jsem založila profil nakladatelství Naštvané matky i na Instagramu. Tam  provozuji také profil antifeministka, který také podporuje témata našeho nakladatelství. Každý den tedy musím tvořit několik příspěvků, aby všechny kanály fungovaly a přitahovaly pozornost potenciálních čtenářů.

Připravujeme i nové tituly - nemohu o nich mluvit, protože ještě není vše dotažené. Určitě ale vyjde kniha Petra Štěpánka o konci ODS a samozřejmě životopis Tommyho Robinsona. Ten překládá Martin Konvička a vzhledem k jeho pracovní vytíženosti to trochu trvá - ale v roce 2020 kniha vyjde (na jaře nebo spíše na podzim).

Zachovejte nám přízeň a budu vděčná za jakoukoliv finanční podporu. Minimálně nákupem našich knih a pokud se rozhodnete podpořit nakladatelství finančním darem, uděláte hodně pro dobrou věc. Vydávání knih je totiž velmi drahá a pracná záležitost, ale zatím nepodléhá cenzuře!

Eva Hrindová

 

Další články, blogy, videa

Alex Jones se postavil na stranu těch, kteří zpochybňují vyhlášení pandemie a upozorňuje na mnohé sporné momenty. Falšují se statistiky, aby se uměle...
Tucker Carlson je komentátor pravicově konzervativní americké televize. Je ostrý jako břitva, inteligentní, vtipný, pravdivý. Nenechá se omezit...
Sdílíme kopii nahrávky z osobního video-blogu uživatele 5723michael. Přeloženo a nahráno se svolením autora.
Dr. Palewski s více jak 20 letou praxí v medicíně hovoří o faktu, že žádné studie nepotvrzují bezpečnost vakcín. Z jeho pozorování a výzkumu zjišťuje...
Velmi dobře zpracované svědectví lékařů, vědců a rodičů. Zjistíte, co vlastně vakcíny obsahují a jak se vyrábí a testují.
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.