Ptáme se kandidátů na senátora - Olomouc - to nejlepší na konec!

V obvodu Olomouc kandiduje 9 politiků a odpovědělo nám sedm kandidátů. V tomto obvodu ale kandiduje také zakladatelka Naštvaných matek a proto ty odpovědi kandidátů byly trochu jiné. Kandidáti dostali tři otázky, kdy na první a poslední měli odpovědět buď ano nebo ne. U druhé měli povolený krátký komentář. Zajímavé je sledovat, jak se s tím jednotliví kandidáti vypořádali po svém. Všechna jména uvádíme bez titulů a odpovědi v nezměněné podobě. Pořadí odpovídajících odpovídá pořadí, jak nám byly odpovědi postupně doručovány.
6. 10. 2016 11:17 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/341

Otázky:

Považujete za rozumné i nadále trvat na členství České republiky v EU?

Podpořil/a byste snahu o omezení propagace islámu a v jaké míře?

Souhlasíte s tím, že má stát mít pouze omezenou možnost rodičům odebírat děti, a to jen v případech prokazatelného fyzického a psychického týrání?

 

Volební obvod č. 61 - Olomouc

Kandidují:

Andrš Pavel - KČ, Barteček Ivo - SsČR, Brázdil Milan - ANO 2011, Hrindová Eva - APAČI 2017, Kantor Lumír - KDU-ČSL, Morávek Jaroslav - ODS, Szukalská Zdenka - KSČM, Šimek Václav - ND, Tesařík Martin - ČSSD

Výše uvedení kandidáti dostali stejné dotazy jako všichni ostatní kandidáti. Leč pan senátor Tesařík se ohradil vůči tomu, že otázku pokládá spolek, za kterým stojí jeden z kandidátů. A navrhl všem ostatním kandidujícím, aby taktéž na jednoduché otázky neodpovídali. Paní Eva Hrindová skutečně stojí za naším spolkem a skutečně kandiduje a nikde tuto informaci netajíme. Proto všichni kandidáti dostali informaci o tom, že jejich odpovědi budou zveřejněny v nezměněné podobě na našem webu a na naší FB stránce. Tak jsme také učinili a činíme tak i v tomto případě.

Martin Tesařík - ČSSD, senátor

Vážená kolegyně, byl jsem osloven vaším e-mailem podepsaným "členkami organizačního týmu" vašeho spolku s několika otázkami. Celá záležitost mne zaujala natolik, že jsem si dal práci, abych zjistil bližší informace o tomto spolku. A ejhle - co jsem se nedozvěděl. Web www.nastavenematky.cz nese titul "Eva Hrindová - kandidátka do Senátu" a v popisu webu je napsáno "Osobní stránka Evy Hrindové, kandidátky do Senátu". Vzhledem k tom, že kandidujete do Senátu jako já, nepovažuji tento postup vyzvídání názorů kandidátů pod hlavičkou zdánlivě nezávislého webu za seriozní. Tudíž vám odpovídat nebudu. Něco jiného by bylo, kdybyste mě oslovila osobně a pod svým jménem. Taktéž pokud se na mne obrátí seriozní médium, nemám s odpověďmi problém. Vždy jsem se držel zásady, že při volebním klání je třeba dodržovat zásady transparentnosti a slušnosti. Budu tak činit i nyní. Toto mé stanovisko dávám na vědomí i dalším kandidátům do Senátu ve volebním obvodu číslo 61. 

Jaroslav Morávek - ODS, živnostník

Dobrý den Vážené dámy, vzhledem k tomu, že Valš spolek je pod hlavičkou paní Hrindové, která taktéž kandiduje do senátu, nebudu se Vašimi otázkami zabývat... S pozdravem J. Morávek

Milan Brázdil - ANO, poslanec a lékař

mám informaci, že za profilem "Naštvané matky" se skrývá kandidátka paní Hrindová. Toto jednání považuji za neseriózní a netransparentní a tedy nezlobte se, ale nebudu odpovídat.

Lumír Kantor - KDU-ČSL, lékař

děkuji za oslovení. Po důkladném zvážení jsem se rozhodl, že na Vámi předložené otázky nebudu odpovídat. Jedná se o otázky příliž složité na to, abych na ně odpovídal způsobem ano/ne. Děkuji za pochopení.

Zdenka Szukalská - KSČM, starostka

mám informaci, že za profilem "Naštvané matky" se skrývá kandidátka paní Hrindová. Toto jednání považuji za neseriózní a netransparentní a tedy nezlobte se, ale nebudu odpovídat.

Václav Šimek - ND, artista

Šimek odpovídá ČR v EU která by jí vládla nebude. Kdyby EU se podřídila řádu ČR tak by to šlo, ale EU se nepodřídí ČR, takže ČR nebude v EU.

Propagace islámu se musí stíhat podle platných zákonů, tj: trestný zákoník: islám páchá segregaci na ženách a unás je to trestný čin, asi § 412,

Tato otázka je od vás schválnost? Mě OSPOD bez hmatatelného bůkazů obvinil s pohlavního zneužívání dcerušky ve 4 měsících. Dne 4. 7. 2012 za velkého konfliktu OSPOD vyvolal, proti mě a mému tatínkovi poštval policií, soudními vykonavateli a osádkou RZS Olomouc. Poté co mé dítě předali do kojeneckého ústavu na ul. u dětského domova Olomouc. A poté co byla napsaná příjmová zpráva o přijetí, dítě zcela v pořádku po fizické i psichické stránce, bez hematomu, bez úlekovích reakcí. Tak třetí den pobytu bylo dítě zmlácene v péči kojeňáku! A teď co si myslíte, co si já myslím o gestapáckém OSPODu? A co si já myslím o vašem stupidním názvu? Co jste tak strašnéh zažili osobně, že jste naštvané matky a otcové? Dne 6. 7. 2012 mi dítě v kojeňáku zmlátili, že viditelně měla po tělíčku hematomu a odřeniny. Běžte se někam s tou vaší otázkou. Já mám s tím OSPODem nevyřízené účty! Vy si říkáte naštvaní, a to vám nic OSPOD udělal! Jak se musím cítit já, když mi potom co mi dítě v kojenáku zmlátili odvezli na opačnou stranu Republiky. Víte jak mi připadáte s tím svým stupidním názvem, pro mě a mé příbuzní i přátelé. Jejich počet poznáte u volb do senátu! Já mám nevyřízené účty a není vteřina, kdybych nemyslel na spravedlnost! Nikdy jste po mě neměli vynutit odpověď. Ospod shoří v pekle! A já ho tam v poutech spravedlnosti odvleču! A vám radím, už nikdy mě do bolestivé rány neraňte, považoval bych vás za nepřítele.

Eva Hrindová - APAČI 2017, marketingová konzultantka, OSVČ

NE

ANO - islám je zlo a je třeba před ním uchránit především naše mladé lidi.

ANO - biologické pouto mezi rodičem a dítětem nelze přetrhat úředním rozhodnutím.

 

Komentář Naštvaných matek

Naštvané matky je hnutí, které se snaží změnit špatné věci, které nás jako občany štvou. Narážíme na neochotu politiků se našimi podněty zabývat. Píšeme dopisy, organizujeme petice, navštěvujeme politiky. Nic z toho nefunguje. Proto jsme se rozhodli sami do politiky aktivně vstupovat. Protože necítíme zastání. Proto naše zakladatelka Eva Hrindová kandiduje so senátu - chceme mít v politice lidi, kteří naše problémy chápou a poslouchají nás. Proto jsme také položili senátním kandidátům jednoduché otázky, abychom se mohli lépe rozhodovat, koho podporovat a koho do senátu našimi občanskými hlasy poslat. Většina olomouckých kandidátů na otázky odmítla odpovědět. Bojí se nebo neznají odpověď? Je smutné, že většina senátních kandidátů nejen v Olomouci, ale v celé republice nebyla schopná na tak jednoduché dotazy odpovědět. Politik má umět odpovídat svým voličům. Politik není v pozici, že by si měl vybírat, kterým občanům odpoví a kterým ne. A pokud si vybírá, měl by to umět jasně zdůvodnit.

Proto ještě jednou vyjadřujeme respekt před těmi kandidáty, kteří odpověděli a to i přesto, že mají na problematiku jiný názor, než máme my. Děkujeme!

 

 

Další články, blogy, videa

Vydáváme další titul a znovu představujeme člověka, jehož obraz je mediální prezentací velmi zkreslený. Myslíme si, že poslanec Lubomír Volný si...
Rozhovor s poslancem Lubomírem Volným ze stránek nadačního fondu Svědomí národa.
Mainstream a představitelé státu se nás až křečovitě snaží přesvědčit, že jedině vakcíny nás ochrání. Ani stín pochybnosti o případných rizicích. Kdo...
Po roce nouzových stavů a šílené apokalypsy v médiích je toto video naprostým hlasem rozumu zodpovědného vědce a lékaře.
Naše nakladatelství připravuje k vydání 10. jubilejní publikaci. A příznačně je to kniha o cenzorských novodobých praktikách. Máte se na co těšit,...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.