Ptáme se kandidátů na senátora - Frýdek-Místek, Kroměříž, Hodonín

V obvodu Frýdek-Místek kandiduje 6 politiků a odpověděli nám dva kandidáti. V Kroměříži kandiduje 9 politiků a odpověděli nám tři z nich. V Hodoníně kandiduje 7 politiků a odpověděli nám dva z nich. Kandidáti dostali tři otázky, kdy na první a poslední měli odpovědět buď ano nebo ne. U druhé měli povolený krátký komentář. Zajímavé je sledovat, jak se s tím jednotliví kandidáti vypořádali po svém. Všechna jména uvádíme bez titulů a odpovědi v nezměněné podobě. Pořadí odpovídajících odpovídá pořadí, jak nám byly odpovědi postupně doručovány.
3. 10. 2016 15:24 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/340

Otázky:

Považujete za rozumné i nadále trvat na členství České republiky v EU?

Podpořil/a byste snahu o omezení propagace islámu a v jaké míře?

Souhlasíte s tím, že má stát mít pouze omezenou možnost rodičům odebírat děti, a to jen v případech prokazatelného fyzického a psychického týrání?

 

Volební obvod č. 73 - Frýdek-Místek

Kandidují: 

Cieńciała Jiří - "OSN", Gawlas Petr - ČSSD, Golasowská Pavla - KDU-ČSL, Osoba Jan - Úsvit, Pilch Gustav - KSČM, Raška Ivo - ANO 2011

Pavla Golasowská - KDU-ČSL, poslankyně

Děkuji za Váš e-mail s dotazy, které jsou pouze tři. Obávám se, že z odpovědí těchto tří otázek si volič těžko udělá reálný obrázek o kandidátovi. Nepodceňuji voliče a naopak si myslím, že k obrazu kandidáta potřebují mnohem širší spektrum otázek a odpovědí. Odkazuji vás proto na mé odpovědi ve volební kalkulačce, kterou jsem dnes vyplňovala a která zaznamenává odpovědi na 64 otázek.     

Jiří Ciencala - Občané spolu - Nezávislí, vládní zmocněnec

Děkuji za zaslané otázky i zájem Vašeho spolku o mé politické názory. Rád bych Vám odpověděl, abyste měli lepší představu o tom, s jakým programem před voliče předstupuji, jen se obávám, že ani na jednu z Vašich otázek nemohu odpovědět jednoznačně ano, nebo ne. Jsou to velmi složité otázky, které by si zasloužily komplexnější odpověď, ne takto stručnou. Navíc nejsem v žádné z těchto problematik zcela jednoznačně přikloněn ani na jednu či druhou stranu, na to jsou tyto oblasti příliš komplikované. Každopádně děkuji, že Vám záleží na názorech nás kandidátů, zvlášť proto, že volby do senátu zůstávají trochu v pozadí zájmu oproti parlamentním či prezidentským volbám.   

 

Volební obvod č. 76 - Kroměříž

Kandidují:

Badinková Eva - KSČM, Hašek Jan - ANO 2011, Hebnarová Daniela - ODS, Chmelař Jaroslav - ČSSD, Jelínková Šárka - KDU-ČSL, Novák Josef - SPO, Šico Petr - KČ, Škrabal Vojtěch - STAN, Zlámal Zdeněk - NEZ

Jaroslav Chmelař - ČSSD, místostarosta

 Ano, trvám na členství České republiky v EU, která však musí projít zásadní reformou.

Ano, podporuji omezení propagace islámu. Ideologie ze 7. století, nepatří do současné Evropy 21. století.

Ano, stát by měl odebírat děti rodičům jen v nejnutnějších případech. V maximální míře by měla být zachována výchova dítěte vlastními rodiči.

Jan Hašek - ANO, předseda okresní agrární komory

Považuji i nadále za výhodné zůstat členským státem EU. Jedním z důvodů je společný trh. Česká republika je jedním z největších výrobců automobilů na světě, bez společného trhu bychom tyto auta neprodali.

Jsem pro humanitární pomoc potřebným, ale hromadnou migraci do Evropy je třeba zastavit i za cenu omezení islámu, především tam kde je zdrojem terorismu.

Stát by měl odebírat děti rodičům pouze ze závažných a prokázaných důvodů. Nejlépe vychovává dítě rodič.

Josef Novák - SPO, advokát

Ano, považuji za rozumné setrvat v EU, rozhodnout o tom by však měli občané celorepublikovým referendem.

Ano, podpořil bych snahu o omezení propagace islámu. Vzhledem k tomu, že islám praktikuje středověké metody, je zcela odlišný od naší kultury, tak nevidím jediný důvod, proč by se měl na našem území (historicky křesťanském) jakýmkoliv způsobem propagovat.  

ANO

 

Volební obvod č. 79 - Hodonín

Kandidují:

Bačíková Jana - ODS, Hubáčková Anna - KDU-ČSL, Krabička Vítězslav - Moravané, Lahvička Ján - KSČM, Přibil Květoslav - SPRRSČ M.Sládka, Škromach Zdeněk - ČSSD, Zimovčák Josef - ANO 2011

Jana Bačíková - ODS, starostka

Jelikož jsem rovněž matka, dovoluji si toto privilegium nesouhlasit s některými vašimi názory, aktivitami a činnostmi a v neposlední řadě i s vašim nazíráním na svět a lidi kolem nás.

Vítězslav Krabička - Moravané, místostarosta

NE

ANO, myslím si, že propagovat Islám pouze v zákonné míře, neboť se jedná o náboženství, které uznává jiná právo, mravy a kulturu. 

ANO     

 

Komentář Naštvaných matek

V posledních třech obvodech se nám nevyjádřilo mnoho kandidátů. Že by tam nepotřebovali komunikovat s voliči? Nebo jsou si tak jistí svou podporou, že nemají potřebu oslovovat voliče? A k nezájmu se přidává i arogance a to bohužel od ženy. Kandidátka ODS nás jednou chladnou větou odsunula na okraj svého zájmu. Prostě s námi nesouhlasí, tak si s námi nebude špinit ruce. Ale voliči mají častokrát jiný názor než jejich volení politici. Doufejme, že se voliči časem naučí politiky odmítající se zabývat názory svých voličů prostě nevolit.

 

 

 

Další články, blogy, videa

Vydáváme další titul a znovu představujeme člověka, jehož obraz je mediální prezentací velmi zkreslený. Myslíme si, že poslanec Lubomír Volný si...
Rozhovor s poslancem Lubomírem Volným ze stránek nadačního fondu Svědomí národa.
Mainstream a představitelé státu se nás až křečovitě snaží přesvědčit, že jedině vakcíny nás ochrání. Ani stín pochybnosti o případných rizicích. Kdo...
Po roce nouzových stavů a šílené apokalypsy v médiích je toto video naprostým hlasem rozumu zodpovědného vědce a lékaře.
Naše nakladatelství připravuje k vydání 10. jubilejní publikaci. A příznačně je to kniha o cenzorských novodobých praktikách. Máte se na co těšit,...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.