Proimi propagace ve školách je od dobrotrusů slušná podpásovka

Pamatuju výplach mozků ve školách za totáče. Lži o třídním boji, americkém nepříteli a sovětském hrdinovi. Dětská duše je bezbranná, když to slyší od autority. Přátelé, tohle je prvotřídní svinstvo a dějiny se opakují.
20. 1. 2016 14:43 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/375

Autor: Jitka Přikrylová, 20.1.2016

Pamatuju výplach mozků ve školách za totáče. Lži o třídním boji, americkém nepříteli a sovětském hrdinovi. Dětská duše je bezbranná, když to slyší od autority. Přátelé, tohle je prvotřídní svinstvo a dějiny se opakují.

Oč jde? Myslím, že jste nemohli přehlídnout otevírák na iDnes s nejdůležitější událostí dne. OSN ve své nekonečné moudrosti vypracovala „příručku, která učitelům radí, jak s žáky mluvit o náročném tématu uprchlictví”.

Mám k tomu asi milión připomínek, návrhů, co by si tak měli s řečenou příručkou počít bláhoví tvůrci OSN nebo naopak učitelé, kteří ještě pořád mají rozum. Ale pojďme to vzít konstruktivně.

Dvě věci si totiž neodpustím. Půl roku do nás média hustí svou propagandu přesně podle pokynů, které Bohoušek obdržel z nejvyšších, ba božských míst, a ve svých emailech tak úslužně posílá dál. Neukazovat uprchlíky jako dav mužů, ukázat příběhy hlavně rodin, dětí... A my pak den za dnem čteme příběhy o inženýrech, doktorech, k tomu fotky zubožených pokud ne přímo mrtvých dětí (jo, je to hnus, ale já si to nevymyslela). Vše důsledně hatefree speech, nedej bůh, aby padlo slovo migrant nebo muslim. Ďábelsky důsledně, goebbelsovsky bezskrupulozně.

I ze zveřejněných emailů bylo jasné, že děti tomu neujdou, ale něco jiného je vysílat debilní večerníčky, které se dají přepnout, nahradit DVDčkem od Disneyho a tak, nebo aspoň máte šanci říct k tomu dítěti i svůj názor. Nechat ho, ať přemýšlí. Ať si vybere. A ještě jiné je, když vám bude dítě chodit naočkované ze školy, kde do něj budou hustit věci lidé, kterým věří, kteří jsou pro to dítě autorita a věci, které paní učitelka poví a ze kterého pak dítě vyzkouší a pokud správně odpoví, zaslouží si jedničku, tak tohle NESMÍ BÝT PROPAGANDA.

Omlouvám se za ty kapitálky, ale tady je konec srandy.

Věc druhá. Pokud už přijdete, vážení mistři propagandy a podprahových kouzel, s tím, že se děti nemají vyhýbat debatě o tématu, které je všudypřítomné a závažné, tak dobře. Já to beru. Mám k tomu jedno velké JENŽE.

Důsledně trváte na tom, aby nebyli všichni házeni do jednoho pytle. Nesmí nikoho ani napadnout je zevšeobecňovat. Tvrdit, že jsou jeden jako druhý.

Můžete se pominout, pokud někdo přijde s tím, že valná většina z nich prostě nejsou váleční uprchlíci a nás nerespektují. Oni i mají dost na svědomí krádeže. Přepadení. Dokonce jsou zaznamenány prokázané vraždy. Ale o tom se mlčí. Nedej bože psát, že snad někoho uprchlík znásilnil a zapomeňte, že se bude veřejně debatovat o jejich nulových pracovních návycích, základním nebo nulovém vzdělání, co na tom, že takových je když ne většina, tedy jistě mnohem víc, než doktorů, kteří se vydali na cestu poté, co jim vybombardovali barák.

Sami pak přijdete s tímhle. Cituji.

Komiks s názvem Jednou se zase setkáme, Sanam. „Na šedesáti stránkách dětem vypráví příběh afghánského chlapce, který prchá před válkou do Švédska, řeší existenční problémy a stýská se mu po rodině.... V příručce učitelé najdou otázky a cvičení, která po přečtení komiksu pomohou ve třídě rozproudit debatu. Proč podle vás Hamíd utíká ze země? Přijíždí do Švédska sám, nikoho tu nezná, je bez rodičů a nerozumí jazyku. Jak se podle vás cítí? Z čeho má největší obavy, když začíná chodit do školy? Kdyby to byla vaše třída a Hamíd přišel zítra poprvé, co byste se spolužáky udělali, aby se ve třídě cítil bezpečně a vítaně?“

A ještě jeden. „Čtrnáctiminutový film, který vypráví příběh kurdské dívky Šádí, kterou matka vyslala do Švédska. Otázky pak mají znít: Co podle vás vede Šádíinu matku k tomu, že svou dceru pošle do Švédska? Proč je pro Šádí tak důležitý šátek, který si s sebou nese? Co podle vás cítí matka, která zůstává v Kurdistánu?“ mají si žáci odpovědět v diskuzi po zhlédnutí filmu.“

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/kampan-hello-czech-republic-dft-/domaci.aspx?c=A1...

A já vás jen žádám, abyste to dodržovali sami, ta pravidla, do kterých nás tlačíte. Ohrazuji se proti obrazu, kterým se tyhle příručky a další propaganda snaží v dětech vyvolat jen samé pozitivní dojmy, empatii a důvěru. Důrazně nesouhlasím, aby se dětem cpalo do hlav, že jsou všichni stejně dobří. Že všichni utíkají zubožení před válkou.

Netvrdím, abyste přišli s komiksem, jak si Ahmed kameny na hranicích vydobil přístup až do Němec, tam ve frontě na jídlo nejdřív odmítl ten žblept a pak cosi rozbil a někdo u toho i přišel k úrazu. Pak vyrazil do města, tuhle si šáhnul, támhle očumoval a měl nemravné návrhy a na ubytovnu se vrátil s cizími mobily. Znovu říkám, že tohle psát je špatně. Netvrdím, že jsou takoví všichni. Ale vy zase přestaňte popírat, že i tohle je realita.

Jen proto, že se tak strašně bojíte, že lidi tady uprchlíky opravdu nechtějí, a to ani tam, kde vlastně moc nejsou, ale hlavně tam, kde už s nimi měli tu čest, NEMÁTE PRÁVO LHÁT. Dnes média už musela ustoupit realitě a začít psát o tom, jak vzrostla kriminalita a násilí tam, kde jsou. Slovo migrant už není na seznamu tabu. Je zřejmé, že většina jsou mladí muži a také, že hodně z nich přišli z bezpečných zemí. ÚPLNĚ VŠICHNI PAK NĚKOLIK BEZPEČNÝCH ZEMÍ PŘEKROČILO, NEŽ DOSPĚLI TAM, KAM PUTOVAT OD ZAČÁTKU CHTĚLI. Píše se o tom, jak jim země nejvíce obšťastněné uprchlíky polopatě vysvětlují, že to blonďaté, kozaté na ulicích si zaslouží respekt a úctu a zlý, ošklivý kluk, pokud by chtěl znásilňovat. A ejhle, oni dokonce vydávají příručky tak, aby i negramota pochopil. A klidně si k tomu dodávejte, že to s uprchlíky z vedlejší ubytovny nemá co dělat, statistiky prostě mluví jasně.

Nemáte právo zbavit děti přirozené opatrnosti. Nemáte právo říct jim, že je nikdo z nich nikdy neokrade, nezabije nebo neznásilní. Je fér říct, že to nedělají všichni a dost možná, že to nedělá většina z nich. Jenže to procento, které s tímhle nemá vůbec žádný problém, je tak vysoké, že je zločin nepřipravit ty nejbezmocnější na to, že se to stát může. ŽE SE TO DĚJE.

Vážení sluníčkáři, milí levicoví myslitelé, ale hlavně vy, šibalové z neziskovek. Chci se ptát. JAK SE VÁM V NOCI SPÍ?

Blog: http://prikrylova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=492083

 

Další články, blogy, videa

V těchto dnech vychází nová kniha Daniely Kovářové. Nově v nakladatelství Naštvané matky.
Nalezeno na internetu a je to tak silné, že sdílíme i bez udání zdroje... Max Kašparů má za sebou 45 let praxe dětského psychiatra, ale dnešní...
22. února 2023 okomentoval David Sant pro blog Saker Putinův projev ze dne 21. února 2023. Očekávalo se, že tento projev bude velmi významný. Po jeho...
Přetiskujeme důležitý článek známeho blogera Vidláka. Burcuje lidi, ab šli k volbám a doufá, že se podaří politiky pořádně vyděsit. Protože náš...
Po teroristickém útoku na dceru Alexandra Dugina jsme zaplaveni informacemi o tom, jaký to byl fašista, extremista a ultranacionalista. Mnozí...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.