Máte u nás dárek - vyberte si knihu.:-)

20. 3. 2021 18:12 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/804

Vážení přátelé,

Po delší době se zase ozývám. Mám k tomu mimořádně šťastný důvod. Do světa jsem vypravila 10. jubilejní publikaci nakladatelství Naštvané matky. Tentokrát se nám podařilo všechno trefit ideálně – vhodnou dobu (vzhledem k obsahu), výmluvnou obálku a samozřejmě výbušný text.

Naše novinka se jmenuje Šest pilířů cenzury aneb příručka moderního Koniáše.

Kniha je extrémně poučná, protože přesně popisuje moderní způsoby cenzury, které se o dost liší od "komunistických" praktik. Mnohé způsoby cenzurování se schovávají za "bohulibé" ověřování pravdy a za "umlčování" zla. Ostatně celá druhá půlka knihy je plná konkrétních a dobře zdokumentovaných případů z poslední doby.

Na jednom místě jsou představeny všechny běžné praktiky, které pomáhají marginalizovat nepodporované názory i jejich nositele. Bohužel většina lidí chápe popisované praktiky jako bohulibé, jako nutnou cestu k pravdě. 

Kniha je rozdělena do dvou částí:

1.  První část představuje některé nejběžnější argumenty, jimiž je zavedení cenzury zdůvodňováno. Autor je rozporuje a poukazuje na jejich slabé stránky.

2.  Druhá část obsahuje řadu konkrétních případů současné cenzury, a to jak ve světě, tak u nás. Na těchto případech se ukazuje, že iniciátoři cenzurních zásahů neměří všem stejným metrem a jejich skutečným cílem není hledání pravdy, ale umlčení politických oponentů.

Příklady v druhé části knihy jsou poučné a odstrašující. Po přečtení knihy můžete odhalit i ve svém vlastním chování cenzorské choutky. Každému je totiž občas něco nepříjemné nebo nesympatické, neměli bychom si ale zvykat na možnost námi neoblíbené jevy nebo myšlenky mazat a likvidovat.

A protože vás mám ráda a je to naše jubilejní 10. publikace, mám pro vás dárek! Kdo si objedná na našem e-shopu knihu o cenzuře, může dostat druhou knihu zdarma jako dárek. Vyberte si z tří titulů, které si už na sebe vydělaly a mám je pro vás k dispozici. (Pád modrého ptáka, Odhalujeme Putinovy lži nebo Martin Konvička). Knihu, kterou si vyberete jako dárek, uveďte do poznámky.

Věřím, že vám naše kniha pomůže lépe se orientovat v záplavě zpráv, které se na nás valí a jen těžko se v nich orientuje.

Objednávejte zde (a nezapomeňte si vybrat dárek!): http://eshop.nastvanematky.cz/sest-piliru-cenzury-oto-jurnecka/

 

Mějte se pěkně a zachovejte si zdraví a chladnou hlavu!

Eva Hrindová

Naštvané matky

Další články, blogy, videa

V těchto dnech vychází nová kniha Daniely Kovářové. Nově v nakladatelství Naštvané matky.
Nalezeno na internetu a je to tak silné, že sdílíme i bez udání zdroje... Max Kašparů má za sebou 45 let praxe dětského psychiatra, ale dnešní...
22. února 2023 okomentoval David Sant pro blog Saker Putinův projev ze dne 21. února 2023. Očekávalo se, že tento projev bude velmi významný. Po jeho...
Přetiskujeme důležitý článek známeho blogera Vidláka. Burcuje lidi, ab šli k volbám a doufá, že se podaří politiky pořádně vyděsit. Protože náš...
Po teroristickém útoku na dceru Alexandra Dugina jsme zaplaveni informacemi o tom, jaký to byl fašista, extremista a ultranacionalista. Mnozí...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.