Martin Konvička odpovídá sluníčkářské studentce.

Jednou za čas mě osloví - většinou nějaká studentka, která vypracovává bakalářskou či magisterskou práci, zajímá se o mediální prezentaci islámu či diskriminaci muslimů a nepostřehla, že IvČRN skoro neexistuje a z BPI se stala parodie. Ty otázky jsou skoro vždy téměř stejné - buď všechny studenty zajímá totéž, nebo od sebe opisují, nebo dají na dobré rady úplně dementních kolegů akademiků. Já jim skoro vždy odpovím - se studenty i studentkami si píšu rád, nakonec jsem učitel, mám s mladými lidmi trpělivost a nemám důvod nepomoci jim se získáním vysokoškolského vzdělání, byť nejspíš nevalné kvality.
6. 6. 2017 14:15 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/447

Jak jste se dostal k iniciativě a proč jste se stal jejím lídrem?

Záleží, ke které iniciativě. Pokud máte na mysli IvČRN, tak to byla původně facebooková skupina založená trojičkou ve složení homosexuál – autista – agent nevím už koho; „iniciativu“ jsem se z ní s pár dalšími kolegy pokusil udělat poté, co jsem se roku 2015 (když byla fb skupina na čas zrušena z moci vyšší) přihlásil k jejímu spolu-administrování. Tím vystoupením z anonymity jsem se chtě-nechtě stal „tváří“, no a z pozice „tváře“ ze mě média udělala „lídra“. Vím, že to zní jako výmluva, ale tak to chodí. Pokud myslíte BPI, to byl právě výsledek té snahy udělat z IvČRN něco formálnějšího a pevnějšího. Bohužel nebo bohudík mě tehdy část „staré gardy“ z IvČRN nechala na holičkách, BPI vzniklo „vedle“ neformální IvČRN a brzy se dostalo do vleku sil, které jsem neměl zcela pod kontrolou.

Kdy a jak jste se poprvé setkal s islámem? Máte nějakou osobní zkušenost s muslimy?

Poprvé: Při listování cestopisů Hanzelky a Zikmunda v pozůstalosti po dědečkovi, to mi mohlo být 5-6 let.

Osobní zkušenosti: Ou jé. Například jsem odvedl pomáhal odvádět od islámu 6 konvertitek. Muslimy jsem potkával na cestách po světě, učím je na Jihočeské universitě, poslouchal jsem jejich lživé kecy na nejrůznějších přednáškách, zcela recentně se snažím přesvědčit jednu dívku, aby nereflektovala na nabídku stát se druhou manželkou mohamedánského obchodníka… Co tam máte dál?

Proč se podle Vás stává islám objektem mediálního zájmu?

Protože by bylo bizarní, kdyby se sekta s 1.5 miliardou příznivců, udržující v otroctví stamiliony žen, vlastníci netušené přírodní bohatství a mající „krvavé hranice“ tím objektem nestala. I když – u západních médií nikdy nevíte.

Je zjevné, že iniciativa prezentuje islám negativně. Jaké praktiky jsou nejvíce využívány k šíření nenávisti proti islámu? 

Na návodnou otázku, milá slečno, nebudu odpovídat. 

Jaký postoj zaujímá IVČRN vůči muslimům? Myslíte, že každý muslim je extremista? 

Ne, spousta muslimů, možná dokonce většina, jsou stejní lidé, jako Vy a já. Islám je extrémní nauka, která je udržuje ve strachu a otroctví. Muslimové jsou oběti. Něco jiného jsou čerství konvertité, ti se muslimy stali při vědomí a dobrovolně. To jsou zločinci. 

Myslíte, že lze vést s muslimskou komunitou dialog a pokud ano, jak? A pokud ne, proč?

Sama si odpovídáte. Jak vést „dialog“ s někým, kdo je přesvědčen o nadřazenosti své pravdy a za případné pochyby by byl potrestán vlastní komunitou? Proč vést dialog s někým, pro koho je „dialog“ jen zastíracím manévrem do doby, než bude islám dostatečně silný, aby si podřídil ostatní? A proč vůbec vést „dialog“ s někým, kdo do téhle země nepatří? 

Jinak má Vaše otázka ještě jednu odpověď. „Dialog“ je nesmyslný výraz, nomen nudum, lidově píčovina, ale JEDNAT s muslimskou komunitou lze – jako ostatně s každou komunitou – ale jedině z pozice „já pán, ty pán“, nikoli z pozice a priori podřízené.

Představuje islám a muslimové podle Vás hrozbu? Jakou?

Čtete noviny? Podle Vás magoři, kteří narážejí do lidí dodávkami a pak je podřezávají jako ovce „nepředstavují hrozbu“? Blahopřeji. 

Jaký mediální obraz muslimů podle Vás vytváří iniciativa? A jaký je její záměr?

Přeceňujete dávno neexistující iniciativu. Muslimové si svůj „mediální obraz“ vytvářejí sami. Záměr je jasný, viz hádis, „Zvítězil jsem skrze šíření hrůzy“, najděte si to někde. 

Čeho chce iniciativa docílit? 

Zákazu islámu v ČR, vytlačení islámu z Evropy (aspoň té středovýchodní), deislamizace muslimů v Evropě žijících, velké rock-techno-alt-nude party v Mekce.

Jak vidíte budoucnost vzájemných vztahů mezi Čechy a muslimy? 

Viz výše. Buď budou muslimové odmuslimováni, nebo vyhnáni – nebo budou Češi islamizováni, nebo vybiti. Jak vidíte, Češi jsou povahy holubičí. 

Jak byste v několika málo větách shrnul svůj současný názor na islám. 

Odporný memetický virus, adaptovaný k tomu, aby využil každou slabost napadené komunity, rozložil ji, islamizoval ji. Mimo jiné pro to parazituje na nejniternějších potřebách člověka, láká slabé, opuštěné, zklamané, dezorientované a vyšinuté. 

Považujete islám v České republice v současné době za reálnou hrozbu, nebo se jen preventivně obáváte a proč? 

Mlácené konvertitky, dívky strachující se o své děti, matky zavlečených dětí atd. jej pokládají za zatraceně reálnou hrozbu. Bezpečnostní složky a experti rovněž tak. Nemám důvod nevěřit plačícím matkám, ani ostříleným policistům a vojákům.

Vidíte současný postoj k muslimům v České republice jako nepřátelský či přímo diskriminační, nebo muslim nemá v Čechách se svým vyznáním problémy?

Muslim především nemá v Čechách co dělat.

 

Martin Konvička, 5. 6. 2017

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Doc-Martin-Konvicka-Ph-D-104562/clanek/-Otazky-pro-docenta-Konvicku-78363

Další články, blogy, videa

V těchto dnech vychází nová kniha Daniely Kovářové. Nově v nakladatelství Naštvané matky.
Nalezeno na internetu a je to tak silné, že sdílíme i bez udání zdroje... Max Kašparů má za sebou 45 let praxe dětského psychiatra, ale dnešní...
22. února 2023 okomentoval David Sant pro blog Saker Putinův projev ze dne 21. února 2023. Očekávalo se, že tento projev bude velmi významný. Po jeho...
Přetiskujeme důležitý článek známeho blogera Vidláka. Burcuje lidi, ab šli k volbám a doufá, že se podaří politiky pořádně vyděsit. Protože náš...
Po teroristickém útoku na dceru Alexandra Dugina jsme zaplaveni informacemi o tom, jaký to byl fašista, extremista a ultranacionalista. Mnozí...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.