Máme ještě svobodu slova?

MĚLI BYCHOM SE BRÁNIT! Komentář Evy Hrindové
9. 10. 2017 20:00 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/504

Majitelé sociálních sítí, povzbuzovaní místními udavačskými aktivisty, neustále přitvrzují v zavádění cenzury. Snaží se umlčet lidi s kritickým myšlením, snaží se jim bránit šířit postoje, které narušují oficiální "evropský" postoj.

Politika majitelů sociálních sítí je tak v příkrém rozporu se zákony České republiky. Narušují základní ústavní princip a naprosto evidentně omezují občany České republiky v jejich právu na svobodné vyjádření. Nemůžeme mlčet a nemůžeme se tomu podvolovat. V situaci, kdy komunikační platformy na sdílení videa a na sdílení fotografií a textů mají naprosto prokazatelně monopolní a dominantní postavení, nemohou argumentovat vlastními pravidly, které jdou nad rámec našich zákonů.

Minimálně se nebojme tento neblahý stav naprosto jasně pojmenovat. A nebojme se ani pojmenovat ty, kteří tento stav naprosto fatálního omezení svobody slova obhajují, schvalují a podporují. Jsou to cenzoři se sklonem k totalitnímu uvažování.

Naposledy se zakuklení cenzoři předvedli při virtuálním útoku na pražskou Kavárnu Liberal, která pronajala část svých prostor pro Setkání Nezúčastněných. Martin Konvička, Petr Hampl, já a další se chceme sejít a v přátelském duchu se setkat se svými přiznivci. Nikam nekandidujeme - proto ten název.

Slovní útoky na Martina, Petra a mě už překračují míru slušnosti. Bohužel se nemohu bránit (jsem zablokovaná, mohu svým jménem hovořit pouze na tomto profilu). O to více jsou tyto útoky zákeřnější a nechutnější. Považuji každého, kdo mě označí za rasistu, za sprostého a nechutného lháře. NIKDO prozatím nebyl schopen tuto urážku doložit konkrétním mým výrokem nebo textem. Ani ji nedoloží, protože nemá čím.

Těmto lidem je naprosto cizí jakákoliv věcná argumentace a měli by za svá dehonestující slova nést zodpovědnost. Je velmi nebezpečné, že mnozí z nich kandidují za různá uskupení - především za Zelené či Piráty. Pokud nechcete návrat totality, rozhodně je nevolte.

A měli bychom uvažovat i o tom, jak se k cenzuře na monopolních sítích staví ostatní politici. Schvalují ji? Nebo dokonce podporují? Nebo s tím nechtějí nic mít? Nevadí jim, že zahraniční firmy zásadním způsobem omezují ústavní práva českých občanů? Ptejte se svých politiků a zvažujte, koho podpoříte. Potřebujeme silné politiky, kteří budou hájit práva českých občanů.

P.S.: A na Setkání Nezúčastněných (sobota 14. 10. - ve 14 hodin) vás pochopitelně zvu. :-) 

Více zde: https://www.facebook.com/events/164692894110911/

Další články, blogy, videa

Vydáváme další titul a znovu představujeme člověka, jehož obraz je mediální prezentací velmi zkreslený. Myslíme si, že poslanec Lubomír Volný si...
Rozhovor s poslancem Lubomírem Volným ze stránek nadačního fondu Svědomí národa.
Mainstream a představitelé státu se nás až křečovitě snaží přesvědčit, že jedině vakcíny nás ochrání. Ani stín pochybnosti o případných rizicích. Kdo...
Po roce nouzových stavů a šílené apokalypsy v médiích je toto video naprostým hlasem rozumu zodpovědného vědce a lékaře.
Naše nakladatelství připravuje k vydání 10. jubilejní publikaci. A příznačně je to kniha o cenzorských novodobých praktikách. Máte se na co těšit,...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.