Koho volit - poradna Naštvaných matek

Pořád se nás ptáte - koho proboha máme volit? Ano, je to složité a když chcete udělat dobrou volbu, stojí za to se zamyslet. Proto vám přinášíme pár tipů a informací, které vám snad pomohou zvolit tak, aby vaše volba k něčemu byla.
1. 10. 2016 13:33 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/338

Nejprve si promrskejme pár základních skutečností.

V říjnu volíme do krajských voleb a do senátu. Volí se ve všech krajích, kromě Prahy. Praha jako kraj si volí své zastupitele v rámci komunálních voleb. Takže Pražáci letos volí jen v obvodech č. 19, 22 a 25 (Praha 11, 10 a 6). Do senátu se volí jen v jedné třetině volebních obvodů. To se děje každé dva roky. 

Do senátu může kandidovat kdokoliv, kdo si zajistí jakoukoliv politickou stranu, která ho postaví na svou kandidátku. Nebo si musí sehnat tisíc podpisů lidí ze svého volebního obvodu a pak může kandidovat jako nezávislý. Do kraje může kandidovat jakákoliv politická strana, která je registrovaná na ministerstvu vnitra. 

Máme tedy kandidáty na kandidátkách a v obálce volební lístky. Ti, z vás, kteří žijete v obvodu, kde se volí do senátu, máte lístky do kraje i lístky senátních kandidátů.

Senátní volby

Senát není oblíbená instituce a my se nedivíme. Letos ale volby do senátu důležité jsou a to hodně. Kandiduje několik opravdu nezávislých osobností, které se mohou díky zvolení stát výraznými politickými hráči a konkurovat tak zavedeným politikům. Senátní volby jsou dnes jediným schůdným způsobem, jak do politiky dostat nezávislé osobnosti. Senátní kampaň je totiž realtivně jednoduchá a i s malými finančními prostředky lze konkurovat představitelům bohatých politických stran. Je tedy na vás, abyste překonali svůj odpor vůči senátu a šli podpořit někoho rozumného a nezávislého, kdo by mohl ohrozit a konkurovat neslaným nemastným stávajícím politikům. Máte i relativně na výběr. V mnoha obvodech kandidují výrazné osobnosti, které svou činností prokázaly dostatečně nezávislost a odvahu. Pomohou vám k tomu také odpovědi jednotlivých kandidátů, které jsme oslovily v rámci naší senátní ankety. Odpovědi najdete na této stránce v odkazu blogy.

Takových anket bylo více a my doporučujeme také rpostudovat odpovědi jednotlivých kandidátů na stránce, která se zabývá nežádoucími účinky po očkování. Autorky této ankety zjišťovaly, jak moc jsou kandidáti nakloněni tomu, aby diskuse o očkování byla objektivní a stát se neuchyloval pouze k represi, která navíc není podložená žádnými objektivními argumenty. Doporučujeme odpovědi jednotlivých kandidátů dobře prostudovat! Výsledky ankety najdete zde.

Krajské volby

Doporučujeme nevolit žádné parlamentní strany. Především ty, které se v minulosti podílely na vládě a ty, které jsou ve vládě teď. Pokud to ještě nevíte, tak politické strany dostávají od státu docela dost peněz na svou činnost. Veškerá opozice je tak znevýhodněna a těžko kdy může soupeřit se stranami, které jsou placeny z našich daní. Pokud budete volit velké strany, je to stejné, jakoby ste jim posílali peníze na účet. Za každý mandát v krajském zastupitelstvu dostávají strany cca 220 000 ročně. Nemyslíte, že by bylo rozumné podpořit nějaký menší subjekt, který by tak konečně získal prostředky na financování a mohl tak konečně reálně konkurovat velkým stranám? Velké strany dělají vše proto, aby nevznikla žádná reálná opozice - mění zákony, nastavují problematická pravidla pro nové politické strany, které těžko někdo může splnit. Má to jediný cíl a to nikoho nového mezi sebe nepustit. Vždyť oni se mezi sebou vždy domluví!

Proto volte malé neparlamentní strany, které dobře znáte z regionálního působení. V Olomouckém kraji doporučujeme volit Nezávislé a Moravany s lídrem Franiškem Zwyrtekem, v Jihomoravském kraji Svobodu a sílu s lídrem Viktorem Lošťákem. Jejich postoje známe, proto je doporučujeme. V ostatních krajích vám nezbývá nic jiného, než si sednout k počítači a projet si jednotlivé kandidátky a jejich lídry. O kom nic nenajdete, toho nevolte!

 

Doufáme, že k volbám půjdete a najdete kandidáty, které se vám bude chtít pozitivně podpořit.

Vaše Naštvané matky

Další články, blogy, videa

V těchto dnech vychází nová kniha Daniely Kovářové. Nově v nakladatelství Naštvané matky.
Nalezeno na internetu a je to tak silné, že sdílíme i bez udání zdroje... Max Kašparů má za sebou 45 let praxe dětského psychiatra, ale dnešní...
22. února 2023 okomentoval David Sant pro blog Saker Putinův projev ze dne 21. února 2023. Očekávalo se, že tento projev bude velmi významný. Po jeho...
Přetiskujeme důležitý článek známeho blogera Vidláka. Burcuje lidi, ab šli k volbám a doufá, že se podaří politiky pořádně vyděsit. Protože náš...
Po teroristickém útoku na dceru Alexandra Dugina jsme zaplaveni informacemi o tom, jaký to byl fašista, extremista a ultranacionalista. Mnozí...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.