Kdo chce válku? Provokuje ji Západ

Situace ve světě je vážná, hrozí rozpoutání ničivé války, která může postihnout i nás. Je chování politiků zodpovědné? Je zodpovědné eskalovat napětí bez toho, že by existovaly důkazy k silným tvrzením amerického prezidenta? Situaci v Sýrii popisuje novinářka Markéta Kutilová, která oblast dobře zná. Její zprávu přetiskujeme v plném znění.
11. 4. 2018 11:11 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/607

Doteď jsme se zmítali jen v informační válce vedené všemi stranami konfliktu. Jenže se zdá, že bitva o naši mysl, resp o mysl světové veřejnost, se chýlí ke konci. Svět je vážně na pokraji další velké války. Teď všichni čekají, jaký bude verdikt Trumpa.

Je jasné, že chemický útok je jen záminka. Stejně tak zabírání území v kurdském Afrínu na severu Sýrie Tureckem bylo součástí scénáře, který už byl připraven dávno předtím. 500 mrtvých civilistů roztrhaných při tureckém bombardování s nikým ani nehnulo. A víte co? Trump se ani nevyjádřil!!! A že tam bylo dětí!

Zatím se nezdá, že by Trump chtěl ze své bojové taktiky ustoupit. Protože teď jde o chlór, a hlavně použitý tím, proti komu je potřeba už válku vyvolat.

V oblasti kolem Sýrie probíhají od včera obrovské vojenské manévry, a to na straně Ruska a i USA. Křižník USS Donald Cook v blízkosti syrských vod, stejně tak USS Laboon a ponorka USS Georgia. Britové mají u Libanonu v pohotovosti tankovací KC2, v pohotovosti je celá ruská i syrská armáda. V pohotovosti je samozřejmě Írán. Katarský emír údajně je ve Washingtonu. Právě Katar spolu s Tureckem patří k zásadním sponzorům radikálních sunnitských skupin v Sýrii.

Pokud USA zasáhnou proti Asadovi (rozuměj i proti Rusku a Íránu), nezůstane to bez odpovědi, nezmenší to utrpení Syřanů ani nezastaví syrskou válku. Naopak, ve válce za chvíli můžeme být i my. Já nevím jak vy, ale já mam deja vu z roku 2003, kdy proběhla americká a britská invaze do Iráku. Záminkou byly tehdy také zbraně hromadného ničení (dodnes se nenašly, byť Husajn předtím provedl velké chemické útoky třeba na kurdské město Halabja)...

Možná je na místě připomenout si zásadní chemický útok z loňska, který proběhl v Khan Šejchúnu v severosyrské provincii Idlíb. Mezinárodní vyšetřovací komise a OSN shledaly vinným z útoku sarinem Asadův režim. Ve zprávě je ale také důležitý dodatek: "Se vším respektem k Khan Šejchúnu je nutno podotknout, že oblast je pod kontrolou teroristické organizace An Nusra (odnož Al Kajdy). Vyšetřovatelé OPCW se nikdy na místo útoku nedostali a kráter byl bojovníky z Nusry okamžitě zabetonován. Věc se tedy musí prošetřovat i nadále."

Město Duma, kde se stal chemický útok nyní, byla také pod kontrolou radikálů. Zdá se ale, že tentokrát už vyšetřovaní ani nebude potřeba...

Autor: Markéta Kutilová

Další články, blogy, videa

Vydáváme další titul a znovu představujeme člověka, jehož obraz je mediální prezentací velmi zkreslený. Myslíme si, že poslanec Lubomír Volný si...
Rozhovor s poslancem Lubomírem Volným ze stránek nadačního fondu Svědomí národa.
Mainstream a představitelé státu se nás až křečovitě snaží přesvědčit, že jedině vakcíny nás ochrání. Ani stín pochybnosti o případných rizicích. Kdo...
Po roce nouzových stavů a šílené apokalypsy v médiích je toto video naprostým hlasem rozumu zodpovědného vědce a lékaře.
Naše nakladatelství připravuje k vydání 10. jubilejní publikaci. A příznačně je to kniha o cenzorských novodobých praktikách. Máte se na co těšit,...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.