Francie není jen Paříž...

A v Bretani je to vidět hodně ostře. Minimum migrantů a muslimů je holým a nepřehlédnutelným faktem. Možná proto, že Bretaň je drsný kraj - hodně větru a deště, divoký oceán, málo průmyslu.
13. 9. 2017 11:58 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/494

Strávila jsem tam týden a moc se mi tam líbilo. Klid, pořádek, nádherné památky. Měla jsem dojem, že Bretoňci ještě odolávají a uchovávají si svou hrdost a samostatnost. 

I když přece jen mě mrzí jedna věc. Francouzi obecně hodně kouří a lidi v Bretani nejsou výjimkou. Přesto si nechali od aktivistických politiků vnutit nesmyslné uspořádání. Kouří se jen venku a cigarety se dají koupit jen na utajených místech. :-)V supermarketu nejsou cigarety dostupné - až na přímý dotaz u obsluhy jednoho obchůdku nám bylo řečeno, ať se zkusíme zeptat v baru v restaurační části obchodního centra. A tam skutečně číšník přinesl ze skladu balíček cigaret na prodej. Nesmí je mít ani vystavené!

Když tak vidíte kuřáky potupně kouřit venku a u vchodů do budov, napadne vás - co ještě si necháme takto hloupě zkomplikovat? Přistoupíme bez reptání na cokoliv? Stačí jen když to budou aktivisté z řad pachatelů dobra dostatečně silně hlásat? 

Nechápu, že si to ti Francouzi nechají... Už by to chtělo pořádně bouchnout do stolu a získat zpět ztracenou hrdost! 

Eva Hrindová
 

Další články, blogy, videa

Vydáváme další titul a znovu představujeme člověka, jehož obraz je mediální prezentací velmi zkreslený. Myslíme si, že poslanec Lubomír Volný si...
Rozhovor s poslancem Lubomírem Volným ze stránek nadačního fondu Svědomí národa.
Mainstream a představitelé státu se nás až křečovitě snaží přesvědčit, že jedině vakcíny nás ochrání. Ani stín pochybnosti o případných rizicích. Kdo...
Po roce nouzových stavů a šílené apokalypsy v médiích je toto video naprostým hlasem rozumu zodpovědného vědce a lékaře.
Naše nakladatelství připravuje k vydání 10. jubilejní publikaci. A příznačně je to kniha o cenzorských novodobých praktikách. Máte se na co těšit,...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.