Francie není jen Paříž...

A v Bretani je to vidět hodně ostře. Minimum migrantů a muslimů je holým a nepřehlédnutelným faktem. Možná proto, že Bretaň je drsný kraj - hodně větru a deště, divoký oceán, málo průmyslu.
13. 9. 2017 11:58 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/494

Strávila jsem tam týden a moc se mi tam líbilo. Klid, pořádek, nádherné památky. Měla jsem dojem, že Bretoňci ještě odolávají a uchovávají si svou hrdost a samostatnost. 

I když přece jen mě mrzí jedna věc. Francouzi obecně hodně kouří a lidi v Bretani nejsou výjimkou. Přesto si nechali od aktivistických politiků vnutit nesmyslné uspořádání. Kouří se jen venku a cigarety se dají koupit jen na utajených místech. :-)V supermarketu nejsou cigarety dostupné - až na přímý dotaz u obsluhy jednoho obchůdku nám bylo řečeno, ať se zkusíme zeptat v baru v restaurační části obchodního centra. A tam skutečně číšník přinesl ze skladu balíček cigaret na prodej. Nesmí je mít ani vystavené!

Když tak vidíte kuřáky potupně kouřit venku a u vchodů do budov, napadne vás - co ještě si necháme takto hloupě zkomplikovat? Přistoupíme bez reptání na cokoliv? Stačí jen když to budou aktivisté z řad pachatelů dobra dostatečně silně hlásat? 

Nechápu, že si to ti Francouzi nechají... Už by to chtělo pořádně bouchnout do stolu a získat zpět ztracenou hrdost! 

Eva Hrindová
 

Další články, blogy, videa

Připojujeme se k deklaraci, kterou 12. 10. sepsal Jan Mrcasík a byla zveřejněna na stránce dfens-cz.com. Je v ní shrnuto vše podstatné ohledně...
Záznam přednášky z Brna. Paní doktorka shrnula základní fakta o očkování.
Ve videu najdete shrnutí toho, jaká propojení mezi médii a korporátními farmaceutickými firmami objevil Robert F. Kennedy ml. Podělil se o ně u...
Velmi dobrý dokument, který tu nemusí dlouho vydržet. Cenzura likviduje pravdu a to zcela neomylně.
Po úspěchu knihy Prolomení hradeb byl motivován Petr Hampl napsat knihu, která bude pokračovat v definování zásadních problémů současnosti. Jako...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.