Chcete skutečnou změnu? Tak nedělejte stejné chyby!

Toto je článek pro ty, kterým se nelíbí současná vláda, mají plné zuby slabých politiků a nejraději by ukázali záda EU. Víme, co je špatně, ale nevíme, jak to zlepšit. Pokusím se shrnout své celoživotní zkušenosti a dát dohromady návod na skutečně efektivní chování, vedoucí ke změně. Rozhodně nedoufejte, že nás přijde zachránit nějaká partička Rychlých šípů. Nepřijde.
11. 6. 2017 08:27 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/448

VOLBY NEJSOU NA NIC - volby jsou řešením.

Pokud by se podařilo dostat k volbám rozumné lidi, kteří budou sdílet rozumnou strategii, máme vyhráno. Volby totiž fungují a vzhledem k systému voleb v České republice jsou prakticky nezfalšovatelné. Kdo tvrdí opak a zpochybňuje nutnost jít volit, je nezodpovědný idiot, kterého neberte vážně! Nejspíše je zaplacen stávajícími politiky, kteří se každé volby modlí, aby k nim přišlo pokud možno co nejméně lidí. Pak je jejich jistota znovuzvolení téměř stoprocentní.

KOHO A PROČ VOLIT

Pokud skutečně chceme něco změnit, musíme se oprostit od velmi naivní touhy najít ideální politiky. Nikdo není ideální a nikdy nebude. Hledejme ty, kteří mají stejné priority. Pro naše potřeby si je nahrubo definujme – kritika EU a ochota se z tohoto svazku vyvázat, ochota nechat lidem práva a svobody (nosit zbraň, vychovávat děti po svém, atd.), zastavení migrace, přestat podporovat islám. Takových stran je více a co se týče programu, můžeme si opravdu vybírat z široké škály. Lidé to taky dělají a jejich hlasy se rozmělňují mezi mnoho subjektů, což je velmi nepraktické.

PROGRAM NENÍ VŠECHNO, ani kvalitní lidé nejsou všechno.

Program ale nestačí, nyní je třeba vybrat strany, které mají aspoň nějakou šanci oslovit více lidí, než je počet kandidujících plus jejich příbuzenstvo. Víc jak dvacet let politiku sleduju, studuju politologii a politický marketing, dělám si po volbách analýzy. Sama jsem dvakrát kandidovala a troufám si říct, že dnes už dokážu vystoupit z virtuální bubliny a vidět věci z nadhledu.

Dnes mají šanci jen subjekty, které mají tyto tři věci – fanoušky ve velkém počtu, peníze a marketing, mediálně známou tvář.

Kdo nemá ani jedno, nemá šanci. Takový subjekt jen plýtvá energií a plýtvá také energií svých podporovatelů. Bohužel, doba je krutá a zákonitosti marketingu jsou neúprosné. A je zcela lhostejné, jestli to malé subjekty dělají od srdce a upřímně – ani to je nezbavuje zodpovědnosti za své naivní a hloupé chování. Jejich příznivci totiž ve velké míře šíří pomluvy o svých politických soupeřích a odrazují voliče od toho, aby volili ty, kteří mají skutečnou šanci. Kandidovat a nemít buď aspoň sto tisíc fanoušků na facebooku nebo miliony na účtě a k tomu aspoň jednu mediální tvář je čiré bláznovství, které hraničí s vlastizradou.

KOHO NEVOLIT NIKDY!

Chcete-li změnu, nevolte ty, kteří současný špatný stav zavinili. Nevolte vládní strany současné ani minulé. NIKDY! Ten, kdo tristní stav zavinil, nemůže být součástí řešení problému, to je snad logické. Pochopitelně že některé strany se budou pokoušet vyvléct ze zodpovědnosti, ale neměli byste se nechat nachytat. Naivové, kteří kvůli některým jednotlivcům volí ODS a doufají, že už konečně tato strana bude dělat silnou a rozumnou pravicovou politiku, jsou opravdu k popukání. Možná dopředu vystrkují některé sympatičtější tváře, ale pořád jsou jim dotace milejší než svoboda, koryta milejší než principy. A nic na tom nemění ani to, že hlasovali proti zákazu kouření – to je nic nestálo.

KDO PROŠEL SÍTEM?

Začněme těmi fanoušky – rozhodně vede SPD Tomia Okamury. Jejich program je jasný, odmítají migraci, islám, EU. Není čas na hrdinství a strana, která hlásá už roky to samé a má silnou fanouškovskou podporu a jasného a přesvědčivého lídra, si zaslouží hlasy rozumných voličů. Jde o hodně a ten, kdo nechce migraci a podporu islámu, tady neudělá chybu. Rozhodně je to lepší volba, než podpora ODS, která už mnohokrát prokázala, že sice něco pěkného říká, ale pak udělá něco úplně jiného.

Novým subjektem s programem, který je uvěřitelný, jsou Realisté. Systematicky pracují na tom, aby se vyvarovali co nejvíce chyb, které udělaly různé minulé subjekty v minulosti. Hlídají si ideovou čistotu, což je výrazně odlišuje od hnutí ANO a od Věci veřejných. Evidentně mají také peníze, protože už spustili docela masivní kampaň. Bez toho to bohužel nejde, protože volič musí nový subjekt zaregistrovat aspoň pětkrát, aby si ho vůbec všimnul a začal se jím zabývat. Při totálním selhávání médií je placená inzerce jednou z mála cest, jak si známost zajistit. Mají i mediální tvář v podobě pana Robejška a využívají jeho serióznost a přijatelnost pro střední třídu.

Třetím subjektem, který s odřenýma ušima prošel naším sítem, jsou Svobodní. Program mají kvalitní, jejich marketing se stále zlepšuje, mají také pár zajímavých lidí na kandidátkách, mají i peníze na kampaň. Petr Mach bývá vidět i v médiích, je to tedy ta důležitá mediální tvář.

Všechny tři subjekty prokázaly, že pracují v rámci možností profesionálně a hlas pro ně tedy není vyhozeným. Tyto subjekty je dobré podpořit i proto, aby měli šanci se i nadále rozvíjet. Zisk určitého procenta hlasů (cca 1,5%) jim přisuzuje státní příspěvek a ten jim dovolí si najmout profesionály a připravovat se na další volby.

NIKDO JINÝ NEMÁ ŠANCI – proč? Protože se o žádném jiném subjektu lidi nedozví. Čeští voliči si informace nevyhledávají, rozhodují se impulzivně a emotivně. Nelze čekat, že si většina voličů bude studovat volební lístky a bez ohledu na reklamu si vyberou někoho neznámého. Ne, toto se nestane. Proto, prosím, pokud chcete změnu, běžte k volbám a podpořte jeden ze tří výše uvedených subjektů. Pokud by to udělali všichni nespokojení, máme vyhráno.

Osobně budu dělat maximum pro to, abych lidem vysvětlila, proč je důležité jít k volbám a volit podle tohoto manuálu. Pokud ovšem nechcete konzervaci stávajícího neutěšeného stavu. Ten konzervujete i nezodpovědným odrazováním lidí od účasti ve volbách a také nezodpovědným pliváním na politické soupeře. Lidé, kteří toto dělají, jsou škůdci a oddalují nás od skutečné změny.

Nikdo není ideální a bylo by dobré se v zájmu věci přenést nad osobní křivdy a hořké sliny spolknout a raději mlčet. Čemu pomůže, když budeme očerňovat tu Realisty, tu Okamuru, tu Svobodné? Myslíte, že tím pomůžete svému favoritovi? Nikoliv – nejspíše jen odradíte a znechutíte lidi, kteří by chtěli přispět k nějaké rozumné změně. A naženete je do náruče těch „starých“ stran. To přece nechceme.

SHRNUTÍ:

Chci změnu, chci rozbít papalášské vazby a chci si uchránit svobodu proti EU a politické korektnosti!

  1. Jdu k volbám.
  2. Nevolím zprofanované strany současné a minulých vlád (ČSSD, ANO, KDU-ČSL, ODS, TOP09).
  3. Volím strany, které mají aspoň nějakou šanci na úspěch (SPD, Realisté, Svobodní).
  4. Nekritizuju, neplivu a nepomlouvám politické soupeře. Neodrazuju od účasti ve volbách.

 

Pokud bychom se na tomto chování dokázali shodnout, mohli bychom hovořit o něčem jako sjednocení a spolupráce. Prozatím to moc nevypadá, ale naděje umírá poslední!

 

Eva Hrindová, 7. 6. 2017

Zdroj: http://www.evahrindova.cz/chcete-skutecnou-zmenu-tak-nedelejte-stejne-chyby

 

 

Další články, blogy, videa

Vydáváme další titul a znovu představujeme člověka, jehož obraz je mediální prezentací velmi zkreslený. Myslíme si, že poslanec Lubomír Volný si...
Rozhovor s poslancem Lubomírem Volným ze stránek nadačního fondu Svědomí národa.
Mainstream a představitelé státu se nás až křečovitě snaží přesvědčit, že jedině vakcíny nás ochrání. Ani stín pochybnosti o případných rizicích. Kdo...
Po roce nouzových stavů a šílené apokalypsy v médiích je toto video naprostým hlasem rozumu zodpovědného vědce a lékaře.
Naše nakladatelství připravuje k vydání 10. jubilejní publikaci. A příznačně je to kniha o cenzorských novodobých praktikách. Máte se na co těšit,...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.