Ani v krizi nelze rezignovat na svobodu slova!

6. 4. 2020 15:03 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/771

Vážení přátelé,

v lednu jsem Vám napsala, že se většina společnosti o společenské dění nezajímá a zcela neinformovaní pak chodí volit toho, kdo se na ně lépe usměje. Obávám se, že průběh krize s pandemií tato má slova jen potvrzuje. Neočekávám, že se v budoucnosti naše situace zlepší.

Existuje proti tomu jediná obrana, kontrolovat své emoce a za každé situace trvat na faktech, která jsou ověřená nebo alespoň pravděpodobná na základě našich minulých pozorování. Politici, kteří škodili v minulosti se přes noc nestanou odpovědnými. Jen se jim podařilo naskočit na vlnu rozbouřeného veřejného mínění. Nezapomínejte na to.

Naštvané matky se vždy pokoušely hledat objektivní informace a na našich informačních kanálech jsme takové informace pomáhaly šířit. Činíme tak i dnes. Třeba zveřejněním důležitého videa německého vědce: Najdete ho zde. 

Ale nejsme profesionálové, chci Vám proto dnes doporučit odpovědná média, kde lze najít informace objektivní, přesné, někdy přinášející i důležité otázky a pochybnosti. Svoboda slova bez diskuse, pochybností a otázek je totiž jen chimérou.

Dle mého soudu tak činí měsíčník Šifra, týdeník Echo24 a také týdeník Téma. Vzhledem k celkovému propadu ekonomiky by jistě bylo na místě taková média podpořit předplatným – minimálně ta první dvě (časopis Téma myslím o čtenáře nemá nouzi, protože mají opravdu široký záběr). Bylo by smutné, kdyby přežila jen média, která místo pokládání otázek jen naskakují na vzbouřenou vlnu emocí a snaží se z ní těžit. Tyto časopisy Vám doporučuji, vždy v nich najdu zajímavé články, které jsou všechno jiné jen ne povrchní.

Knihkupectví jsou zavřená a prodeje knih v měsíci březnu spadly na polovinu. Přesto jsem se rozhodla vydat knihu Petra Štěpánka – Pád modrého ptáka. Věřím, že si ji najdete i v knihkupectvích internetových, kde prodej není nijak přerušen. A v čase karantény si připomenete, jak postupovalo oslabování ODS. Info o knize zde

Objednávat lze zde:  https://www.knihcentrum.cz/pad-modreho-ptaka

Kniha je možná hodnotnější než nějaká zpětná analýza, protože Petr své články psal v reálném čase a akcentoval tedy události, které se ho jako člena Občanské demokratické strany aktuálně dotýkaly. Na drobných omezeních, na nenápadných strastích, na popisech událostí, které se tehdy mohly zdát marginální, tak vidíme plastický obraz zkázy. Výpověď řadového člena, který není závislý na prebendách a politických funkcích, je cenným a důležitým svědectvím.

Dění v ODS kopíruje i dění v celé společnosti. Omezování diskusí a manipulace s jednacími řády a stanovami se jistě podobně realizují i v dalších politických stranách. Stejně tak jsme svědky omezování ostrých diskusí ve veřejném prostoru, které přestávají být možné kvůli tlaku politické korektnosti. Což vidíme právě v těchto dnech velmi ostře…

 

Mějte se pěkně a brzy se zase ozvu!

Eva Hrindová

Naštvané matky

 

Další články, blogy, videa

Alex Jones se postavil na stranu těch, kteří zpochybňují vyhlášení pandemie a upozorňuje na mnohé sporné momenty. Falšují se statistiky, aby se uměle...
Tucker Carlson je komentátor pravicově konzervativní americké televize. Je ostrý jako břitva, inteligentní, vtipný, pravdivý. Nenechá se omezit...
Sdílíme kopii nahrávky z osobního video-blogu uživatele 5723michael. Přeloženo a nahráno se svolením autora.
Dr. Palewski s více jak 20 letou praxí v medicíně hovoří o faktu, že žádné studie nepotvrzují bezpečnost vakcín. Z jeho pozorování a výzkumu zjišťuje...
Velmi dobře zpracované svědectví lékařů, vědců a rodičů. Zjistíte, co vlastně vakcíny obsahují a jak se vyrábí a testují.
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.