Svoboda slova je stále v ohrožení

25. 1. 2020 11:31 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/755

Vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vás touto cestou upozornila na kauzu "Petr Hampl v Učitelských novinách". Autoři z nakladatelství Naštvané matky, ke kterým Petr Hampl patří, jsou na nevybíravé a urážlivé reakce mainstreamu zvyklí. Tentokrát ale server Aktuálně.cz ve svém článku "Učitelské noviny daly prostor protimuslimskému aktivistovi i dezinformacím o klimatu" překročil všechny myslitelné limity novinářské profesionality. Redaktorka Martina Heroldová se uchýlila k podpásovému činu a v závěru svého textu napsala toto: Vydal také knihu, ve které se otevřeně hlásí k rasismu a nenávistným postojům.

Petra Hampla tak otevřeně nazvala rasistou a obvinila ho z nenávistných postojů. Autora i jeho knihu Prolomení hradeb tak označila nelichotivou a poškozující nálepkou - zcela bez důkazů!

Velmi důrazně proti takové pomluvě protestuji a apeluji na slušné novináře, aby se vůči takovému chování vymezili. Chápu, že ne každému mohou být názory Petra Hampla sympatické, ale svévolně je dezinterpretovat bez jakékoliv věcné opory, považuji za velmi nebezpečné. Je smutné, že dodnes nebyla kniha Petra Hampla Prolomení hradeb podrobena žádné seriozní kritice. Náklad knihy už dávno překročil desetitisícovou hranici a její prodej neslábne. Myslím, že by si tento titul zasloužil zasvěcenou recenzi a otevření věcné debaty nad tématy, které kniha otevírá. Označit knihu za rasistickou a nenávistnou k takové debatě ale nevede. Momentálně dokonce zvažujeme trestní oznámení.

Touto cestou Vás chci také upozornit na otevřený dopis Josefa Provazníka (autor knihy Odhalujeme Putinovy lži, vydalo nakladatelství Naštvané matky). Apeluje na Syndikát novinářů a žádá je o reakci na článek, který uveřejnil server Aktuálně.cz

Cituji:

... "V neposlední řadě nebyl v tomto článku poskytnut prostor k vyjádření samotnému Petru Hamplovi. To je další ze závažných prohřešků proti novinářské etice. Nejzásadnějším prohřeškem proti (nejenom) novinářské etice je však samotný závěr, ve kterém paní/slečna Heroldová konstatuje (ovšemže bez sebemenších důkazů), že Petr Hampl se otevřeně hlásí k rasismu a nenávistným postojům.

Víc než novinářský článek je dílo redaktorky serveru Aktuálně.cz obžalobou v duchu rétoriky nechvalně proslulých komunistických prokurátorů Urválka a Vaše. Ve veřejném prostory by měl svobodně zaznívat různé názory. Server Aktuálně.cz prostřednictvím Heroldové jeden z těchto názorových proudů démonizuje s cílem z veřejně diskuze jej vyřadit. S pomocí "unfair" nástrojů, jako je nálepkování, zkreslování reality a šíření skutečných dezinformací."

Celé znění dopisu najdete v tomto článku - https://www.nastvanematky.cz/nenechme-si-ukrast-svobodu-slova

Najdete tam také odkazy na inkriminované články, které s kauzou souvisí.

S pozdravem

Eva Hrindová

nakladatelství Naštvané matky

Další články, blogy, videa

V těchto dnech vychází nový titul z nakladatelství Naštvané matky. Kniha se jmenuje Pád modrého ptáka - napsal Petr Štěpánek. Předmluva byla autorem...
Sociální sítě jsou plné odborníků, kteří mají silný názor, ale jejich znalosti jsou minimální. Když chcete hodnotit virové infekce, měli byste znát...
Kolega z praxe (zná dobře chod hygienických stanic) zpracoval velmi dobrý návod na to, jak se chovat v době epidemie. Velmi doporučujeme se ním řídit...
Paul Joseph Watson je odpovědný komentátor. Nebagatelizuje rizika a varuje před skutečnými nebezpečími. Proto si ho poslechněte a přemýšlejte.
Úžasná žena! Je smutné, že je někdo schopen zpochybňovat její záslužné aktivity.
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.