Svoboda slova je stále v ohrožení

25. 1. 2020 11:31 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/755

Vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vás touto cestou upozornila na kauzu "Petr Hampl v Učitelských novinách". Autoři z nakladatelství Naštvané matky, ke kterým Petr Hampl patří, jsou na nevybíravé a urážlivé reakce mainstreamu zvyklí. Tentokrát ale server Aktuálně.cz ve svém článku "Učitelské noviny daly prostor protimuslimskému aktivistovi i dezinformacím o klimatu" překročil všechny myslitelné limity novinářské profesionality. Redaktorka Martina Heroldová se uchýlila k podpásovému činu a v závěru svého textu napsala toto: Vydal také knihu, ve které se otevřeně hlásí k rasismu a nenávistným postojům.

Petra Hampla tak otevřeně nazvala rasistou a obvinila ho z nenávistných postojů. Autora i jeho knihu Prolomení hradeb tak označila nelichotivou a poškozující nálepkou - zcela bez důkazů!

Velmi důrazně proti takové pomluvě protestuji a apeluji na slušné novináře, aby se vůči takovému chování vymezili. Chápu, že ne každému mohou být názory Petra Hampla sympatické, ale svévolně je dezinterpretovat bez jakékoliv věcné opory, považuji za velmi nebezpečné. Je smutné, že dodnes nebyla kniha Petra Hampla Prolomení hradeb podrobena žádné seriozní kritice. Náklad knihy už dávno překročil desetitisícovou hranici a její prodej neslábne. Myslím, že by si tento titul zasloužil zasvěcenou recenzi a otevření věcné debaty nad tématy, které kniha otevírá. Označit knihu za rasistickou a nenávistnou k takové debatě ale nevede. Momentálně dokonce zvažujeme trestní oznámení.

Touto cestou Vás chci také upozornit na otevřený dopis Josefa Provazníka (autor knihy Odhalujeme Putinovy lži, vydalo nakladatelství Naštvané matky). Apeluje na Syndikát novinářů a žádá je o reakci na článek, který uveřejnil server Aktuálně.cz

Cituji:

... "V neposlední řadě nebyl v tomto článku poskytnut prostor k vyjádření samotnému Petru Hamplovi. To je další ze závažných prohřešků proti novinářské etice. Nejzásadnějším prohřeškem proti (nejenom) novinářské etice je však samotný závěr, ve kterém paní/slečna Heroldová konstatuje (ovšemže bez sebemenších důkazů), že Petr Hampl se otevřeně hlásí k rasismu a nenávistným postojům.

Víc než novinářský článek je dílo redaktorky serveru Aktuálně.cz obžalobou v duchu rétoriky nechvalně proslulých komunistických prokurátorů Urválka a Vaše. Ve veřejném prostory by měl svobodně zaznívat různé názory. Server Aktuálně.cz prostřednictvím Heroldové jeden z těchto názorových proudů démonizuje s cílem z veřejně diskuze jej vyřadit. S pomocí "unfair" nástrojů, jako je nálepkování, zkreslování reality a šíření skutečných dezinformací."

Celé znění dopisu najdete v tomto článku - https://www.nastvanematky.cz/nenechme-si-ukrast-svobodu-slova

Najdete tam také odkazy na inkriminované články, které s kauzou souvisí.

S pozdravem

Eva Hrindová

nakladatelství Naštvané matky

Další články, blogy, videa

Kniha Petra Hampla Cesta z nevolnictví je pokračováním a prohloubením analýzy, které se věnoval v práci Prolomení hradeb. Název jeho nové knihy je...
Připojujeme se k deklaraci, kterou 12. 10. sepsal Jan Mrcasík a byla zveřejněna na stránce dfens-cz.com. Je v ní shrnuto vše podstatné ohledně...
Záznam přednášky z Brna. Paní doktorka shrnula základní fakta o očkování.
Ve videu najdete shrnutí toho, jaká propojení mezi médii a korporátními farmaceutickými firmami objevil Robert F. Kennedy ml. Podělil se o ně u...
Velmi dobrý dokument, který tu nemusí dlouho vydržet. Cenzura likviduje pravdu a to zcela neomylně.
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.