Cenzura nezvratně potvrzena

16. 5. 2019 12:01 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/725

Vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vás opět oslovila a znovu Vás požádala o otevření debaty na téma cenzura. Knihovna Jiřího Mahena v Brně zrušila pár hodin před konáním besedu Petra Hampla ve své žabovřesské pobočce. Učinila tak na nátlak skupiny udavačů.

Opravdu má svoboda slova platit jen pro schválené postoje, které neodporují postojům určité skupiny obyvatel? Kdo bude určovat, které postoje jsou sympatické a které ne? Kdo bude určovat, co se smí a co nesmí? Opravdu je možné, že zpovykaní fanatici, kteří odmítají jakoukoliv racionální debatu o palčivých problémech dneška, mají v rukou takovou moc? Jak je možné, že média k tomu mlčí? Bojí se snad, že se taktéž stanou terčem organizovaných a nikým nevolených cenzorů? 

Zrušenou besedu si naplánovala pobočka brněnské knihovny a nikdo s ní neměl žádný problém. Teprve až jsme akci začali propagovat, všimli si jí udavači, kteří ze svých nesmyslných pozic začali na vedení knihovny tlačit. Ta ve snaze nepřidělávat si problémy, akci zrušila. Nepřipomíná Vám to něco?

Petr Hampl bývá terčem útoků často, stejně tak aktivity našeho spolku a nakladatelství Naštvané matky. Naposledy Facebook zrušil naši odlehčenou a vtipnou stránku Antifeministická úderka. V minulých dnech zrušil také mou osobní stránku (už podruhé). Mnozí ani toto za cenzuru nepovažují a hájí právo soukromé společnosti ignorovat zákony. Podle nich se cenzurou dá nazývat jen zásah státu. Není snad knihovna takovou státní institucí? Pak tedy zrušení akce pár hodin před konáním (takže není možné v tak krátké době najít náhradní prostor) je nepochybně cenzurou.

Mé oficiální vyjádření jako předsedkyně spolku Naštvané matky a jako vydavatelky knihy Petra Hampla najdete zde: http://www.nastvanematky.cz/cenzura-potvrzena

Dovolím si z něho ocitovat:

1. Cenzura v České republice je tímto činem potvrzena nezpochybnitelně. Je na místě diskutovat o tom, jestli takové cenzurní zásahy státu neporušují ústavu a jestli si občané přejí návrat starých pořádků, kdy nebylo možné veřejně a svobodně kritizovat minulý režim. Současné cenzurní zásahy totiž primárně likvidují kritiku společenského směrování. Je zcela druhotné, jestli ke zrušení besedy byla knihovna donucena aktivními udavači. 

2. Vládnoucí moc - stát - už zcela nepokrytě ignoruje své vlastní občany. Nezohledňuje jejich aktivity, svými činy znehodnocuje finanční investice konkrétních občanů a to zcela bez mrknutí oka. Stát neslouží občanům, ale svými činy dokazuje, že občané mají sloužit státu. Má takto fungovat demokratický stát? Opravdu občané schvalují uzurpátorské chování státu, který nemá problém znehodnotit práci a energii svých obyvatel bez jakéhokoliv studu a omluvy? 

Děkuji Vám za Váš zájem a doufám, že média pochopí vážnost situace a tématem cenzury se začnou seriozně zabývat.

Eva Hrindová

 

Další články, blogy, videa

Sociální sítě jsou plné odborníků, kteří mají silný názor, ale jejich znalosti jsou minimální. Když chcete hodnotit virové infekce, měli byste znát...
Kolega z praxe (zná dobře chod hygienických stanic) zpracoval velmi dobrý návod na to, jak se chovat v době epidemie. Velmi doporučujeme se ním řídit...
Paul Joseph Watson je odpovědný komentátor. Nebagatelizuje rizika a varuje před skutečnými nebezpečími. Proto si ho poslechněte a přemýšlejte.
Úžasná žena! Je smutné, že je někdo schopen zpochybňovat její záslužné aktivity.
Západní Evropa nám je stále nekriticky dávaná za příklad. Obraz Londýna je rozmanitější, než je nám ukazováno v médiích a v turistických reklamách....
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.