Stránka Naštvané matky s milionovým dosahem byla zrušena

21. 6. 2018 11:15 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/639

Vážení přátelé,

dovolte mi Vás informovat o dalším bezprecedentním cenzorském zásahu na Facebooku. Naše stránka, která měla téměř 42 000 fanoušků dokázala týdně oslovit až 1,1 milionu lidí. Naše interakce byla vysoká, vyšší než mají stránky s mnohem větším počtem fanoušků. Je to důkaz, že naše stránka se stala diskusní platformou, která nahrazovala chybějící debatu ve veřejném prostoru. I když vidím, že mnohá média začínají informovat svobodněji a více reflektují realitu a postoje většiny obyvatel, stále ve veřejném prostoru převládají spíše menšinové postoje. Pokoušeli jsme se to vyvažovat a dařilo se nám.

Poslední dobou byly na naší stránce úspěšné především "antifeministické" příspěvky a materiály, které apelovaly na zdravý rozum a přirozenost a kritizovaly přehnaný aktivismus, který už dnes zásadně deformuje společnost. Dosahy takových příspěvků se jednotlivě blížily k milionu. Možná je to i inspirace pro Vás, abyste takovým tématům dávali větší prostor ve Vašich médiích a zvali si k diskusi i jiné než progenderové diskutéry.:-)

Stránku jsem vedla jako hlavní editor a díky tomu jsem si mohla hlídat kvalitu příspěvků a statusů. Ty byly vždy věcné a nezavádějící. Vždy jsem se lidem snažila vysvětlovat, že demokratická řešení mají vždy přednost před těmi nedemokratickými, učili jsme je chápat náš volební systém, bojovali jsme s hloupými spikleneckými teoriemi (třeba o falšování voleb), drželi jsme naštvanost lidí v rozumných mezích a snažili jsme se energii lidí směrovat k efektivnímu politickému chování. Likvidací naší stránky zmizí brzda, kterou jsme pro mnoho frustrovaných lidí nepochybně byli. 

Apeluji na Vás a na Vaše média, abyste se tématem cenzury a umlčování lidí na sociálních sítích začali zabývat. Na jedné straně mnoho mladých lidí nevidí nic špatného na tom, když udávají lidi a mají radost, když se jim je podaří umlčet. Nedochází jim, že jejich chování nabourává samotné základy demokracie. A na druhé straně roste odhodlanost lidí bránit se cenzuře i nedemokratickými prostředky. Obojí je extrémní a neprospěje žádné straně.

Další podrobnosti a screen zrušené stránky najdete zde: http://www.nastvanematky.cz/cenzura-opet-uderila

 

Eva Hrindová

Naštvané matky

Další články, blogy, videa

Hans-Georg Maassen je bývalý šéf německé civilní kontrarozvědky. Maďarská televize s ním udělala rozhovor, který opravdu stojí za pozornost.
Giorgia Meloni, předsedkyně politické strany Fratelli d'Italia (Bratři Itálie) ve svém projevu na XIII. Světovém kongresu rodin, který se letos...
Neustále to probírám sám se sebou tyhle poslední dny a napadají mě všelijaké myšlenky a důvody proč nechtít islám v České republice...
Štefan Harabin je kandidát na slovenského prezidenta. A je vzorem i pro naše politiky, protože se jeví jako nezávislý ve všech smyslech toho slova....
Ve čtvrtek 14. 3. v 18 hodin vás zveme na besedu s Petrem Hamplem. Bude se konat v Českých Budějovicích v restauraci U Kalicha. POZOR! Změna místa -...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.