Stránka Naštvané matky s milionovým dosahem byla zrušena

21. 6. 2018 11:15 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/639

Vážení přátelé,

dovolte mi Vás informovat o dalším bezprecedentním cenzorském zásahu na Facebooku. Naše stránka, která měla téměř 42 000 fanoušků dokázala týdně oslovit až 1,1 milionu lidí. Naše interakce byla vysoká, vyšší než mají stránky s mnohem větším počtem fanoušků. Je to důkaz, že naše stránka se stala diskusní platformou, která nahrazovala chybějící debatu ve veřejném prostoru. I když vidím, že mnohá média začínají informovat svobodněji a více reflektují realitu a postoje většiny obyvatel, stále ve veřejném prostoru převládají spíše menšinové postoje. Pokoušeli jsme se to vyvažovat a dařilo se nám.

Poslední dobou byly na naší stránce úspěšné především "antifeministické" příspěvky a materiály, které apelovaly na zdravý rozum a přirozenost a kritizovaly přehnaný aktivismus, který už dnes zásadně deformuje společnost. Dosahy takových příspěvků se jednotlivě blížily k milionu. Možná je to i inspirace pro Vás, abyste takovým tématům dávali větší prostor ve Vašich médiích a zvali si k diskusi i jiné než progenderové diskutéry.:-)

Stránku jsem vedla jako hlavní editor a díky tomu jsem si mohla hlídat kvalitu příspěvků a statusů. Ty byly vždy věcné a nezavádějící. Vždy jsem se lidem snažila vysvětlovat, že demokratická řešení mají vždy přednost před těmi nedemokratickými, učili jsme je chápat náš volební systém, bojovali jsme s hloupými spikleneckými teoriemi (třeba o falšování voleb), drželi jsme naštvanost lidí v rozumných mezích a snažili jsme se energii lidí směrovat k efektivnímu politickému chování. Likvidací naší stránky zmizí brzda, kterou jsme pro mnoho frustrovaných lidí nepochybně byli. 

Apeluji na Vás a na Vaše média, abyste se tématem cenzury a umlčování lidí na sociálních sítích začali zabývat. Na jedné straně mnoho mladých lidí nevidí nic špatného na tom, když udávají lidi a mají radost, když se jim je podaří umlčet. Nedochází jim, že jejich chování nabourává samotné základy demokracie. A na druhé straně roste odhodlanost lidí bránit se cenzuře i nedemokratickými prostředky. Obojí je extrémní a neprospěje žádné straně.

Další podrobnosti a screen zrušené stránky najdete zde: http://www.nastvanematky.cz/cenzura-opet-uderila

 

Eva Hrindová

Naštvané matky

Další články, blogy, videa

Vzhledem k VRAŽDÁM FARMÁŘŮ uvažuje 15 000 bílých Jihoafričanů o PŘESTĚHOVÁNÍ do Ruska. Jsou připraveni přispět k rozvoji zemědělství v jižním Rusku,...
Úryvek z rozhovoru z roce 2010. Petr Hájek jako zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky v době, kdy byl prezidentem Václav Klaus. V...
K vyostřené konfrontaci při diskusi o migraci došlo v pořadu stanice BBC mezi přední moderátorkou Emily Maitlis a maďarským ministrem zahraničních...
Ve Švédsku se neziskovky opravdu urputně snaží a propagují multikulti ideologii bez pochybností.
Pozitivní diskriminace je stejně ponižující jako ta negativní... Nepomáhá nikomu a ničemu. Moudří si to uvědomují.
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.