Facebook zrušil stránku s milionovým dosahem - bez vysvětlení

26. 8. 2018 16:08 | Link: http://www.nastvanematky.cz/node/665

Vážení přátelé,

dovolte mi Vás informovat o tom, že Facebook naplnil své hrozby a definitivně zrušil bez náhrady a bez vysvětlení stránku Naštvané matky, která měla dosah až více jak milion čtenářů týdně. Se zrušením této stránky také souvisí soustavné blokace jednotlivců, které už dosahují absurdních rozměrů. Důvodem blokací jsou naši vlastní čeští nahlašovatelé, kteří dovedou zpochybnit i výroky, které jen konstatují objektivní skutečnosti. V žádném případě se neblokují lidé za porušování pravidel Facebooku! Blokují se ti, kteří vadí a kteří šíří informace, zpochybńující politicky korektní pohled na svět.

Nezpochybňuji právo Facebooku na svou vlastní politiku, nenastal ale čas ptát se na to, jestli by i velcí internetoví hráči neměli na území České republiky dodržovat naše zákony a neměli by respektovat naši ústavu? Není to téma, které by zajímalo většinu veřejnosti, která sama je ve velké míře postižena hyperkorektní politikou provozovatelů sociálních sítí? Dávám Vám k úvaze, jestli nenastal čas oslovit naše politiky s dotazem, jak se oni se k omezování práva na svobodné vyjadřování občanů staví. Jak oni respektují naši ústavu a jak jsou ochotni vyžadovat její dodržování? Věřím, že by odpovědi politiků nezajímaly jen mne, ale také tu velkou část občanů, kteří jsou systematicky blokováni, jsou jim mazány stránky a profily. Jistě by zajímalo nejen mě, co si o prokazatelném omezování svobodného vyjadřování myslí také všichni ti, kteří "brání svobodu" prakticky 24 hodin denně - třeba Tomáš Klus...:-) Ten o svých obavách ze ztráty svobody káže poslední dobou ze všech stránek novin.

Chápu, že většina novinářů je klidná, protože jim se blokace a mazání účtů vyhýbají. Ale do kdy? Jakmile dotlačí veřejnost média k přesnějšímu informování, může být sociálními sítěmi omezena i Vaše činnost. Osobně se nehodlám podřídit tlaku a nepřistoupím k autocenzuře, protože bych to považovala za kapitulaci. A věřím, že právě novináři budou ti, kteří ztrácející se svobodu slova začnou bránit.

Více informací zde: http://www.nastvanematky.cz/facebook-zrusil-stranku-s-milionovym-dosahem-bez-vysvetleni

Se smutným pozdravem (stránku jsme systematicky budovali tři roky a na její podporu jsme taky utratili docela dost peněz...)

Eva Hrindová

Naštvané matky

Další články, blogy, videa

Hans-Georg Maassen je bývalý šéf německé civilní kontrarozvědky. Maďarská televize s ním udělala rozhovor, který opravdu stojí za pozornost.
Giorgia Meloni, předsedkyně politické strany Fratelli d'Italia (Bratři Itálie) ve svém projevu na XIII. Světovém kongresu rodin, který se letos...
Neustále to probírám sám se sebou tyhle poslední dny a napadají mě všelijaké myšlenky a důvody proč nechtít islám v České republice...
Štefan Harabin je kandidát na slovenského prezidenta. A je vzorem i pro naše politiky, protože se jeví jako nezávislý ve všech smyslech toho slova....
Ve čtvrtek 14. 3. v 18 hodin vás zveme na besedu s Petrem Hamplem. Bude se konat v Českých Budějovicích v restauraci U Kalicha. POZOR! Změna místa -...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.